Przedstawiciel NFOŚiGW na konferencji Forum Pelletu 2020!

W Forum Pelletu 2020 weźmie udział przedstawiciel NFOŚiGW. Konferencja odbywa się 28 września i jest największym spotkanie profesjonalistów branży pelletowej w Polsce. Koncentruje się na tematyce rozwoju krajowego rynku pelletu. Jedną z szans dla tego ekologicznego paliwa jest rządowy program „Czyste Powietrze”.

Już 28 września producenci i dystrybutorzy pelletu drzewnego, kotłów i kominków pelletowych oraz dostawcy technologii dla fabryk pellet i inni specjaliści branżowi z rynku biopaliw wezmą udział w V Forum Pelletu. Tegoroczna edycja odbędzie się w Hotelu Ossa k/Rawy Mazowieckiej.


FORUM PELLETU 2020 – FORMULARZ REJESTRACYJNY


Program tegorocznej konferencji będzie poruszał m.in. niełatwą sytuację producentów pelletu w związku z epidemią COVID-19. Zdecydowana większość przedsiębiorców odczuła skutki lockdownu. O spadającej cenie pelletu i nadwyżkach produkcyjnych oraz problemach z cash flow mówią i duże i małe firmy. Trudności zanotowali także producenci kotłów, piecyków i kominków na pellet.

Program V Forum Pelletu

– Ten rok nie jest łatwy ani dla producentów pelletu ani kotłów na pellet. Pamiętajmy, że poza pandemią, wciąż dyskutuje się w wielu województwach nad kształtem ustaw antysmogowych. Mają one poprawić jakość powietrza tych najbardziej zanieczyszczonych regionów Polski. Niestety, często bezrefleksyjnie, powiela się przykład woj. małopolskiego, które zupełnie wyklucza możliwość spalania paliw stałych. Także pelletu, ekologicznego przecież paliwa, które powinno być orężem w walce ze smogiem – mówi Jolanta Kamińska z Biomass Media Group, organizator V Forum Pelletu.

Pobierz “V Forum Pelletu - program” FP-5-program-PL.pdf – Pobrano 82 razy – 104 KB

Czyste Powietrze i pellet

O roli pelletu w programie Czyste Powietrze będzie mówił Daniel Markiewicz z Departamentu Czystego Powietrze NFOŚiGW.

– Z danych Funduszu wynika, że ponad 20 tys. wniosków w programie „Czyste Powietrze” dotyczyło kotłów na biomasę, w tym pellet. Chcemy przybliżyć te dane uczestnikom V Forum Pelletu i jednocześnie zastanowić się, w jaki jeszcze sposób można zwiększyć rolę pelletu w programie – komentuje Maciej Kosiński z BMG. – Udział przedstawiciela NFOŚiGW potwierdza, że pellet jest zauważany jako alternatywne paliwo. Ważne, aby branża potrafiła wspólnie wystosować apel o korzystne dla pelletu zmiany – podkreśla Maciej Kosiński.

Więcej informacji o Forum Pelletu 2020:

Maciej Kosiński,

tel. +48 792 122 038,

maciej.kosinski@magazynbiomasa.pl

 

Forum Pelletu 2020

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:


Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

This post is also available in: polski