W dniach 10-11 czerwca odbędzie się IV Forum Pelletu. 2019 rok to nie tylko sprawdzone już punkty, ale też nowości. Dlaczego warto wziąć udział w Forum Pelletu? Posłuchajcie fachowców!


IV FORUM PELLETU – WSZYSTKO, CO MUSISZ O NIM WIEDZIEĆ!


Agnieszka Kędziora-Urbanowicz

Prezes Polskiej Rady Pelletu

Polska Rada Pelletu po raz kolejny objęła swoim patronatem Forum Pelletu.

Reklama

Rynek pelletu drzewnego jest wciąż jeszcze bardzo młody i w związku z tym większość firm operujących na nim zarówno jako producenci, jak i firmy dystrybucyjne, nie ma jeszcze doświadczeń opartych na wieloletniej historii działania.

To właśnie podczas takich spotkań jak Forum Pelletu mamy szansę znaleźć to wszystko w jednym miejscu. Polska Rada Pelletu, w ramach swoich działań i inicjatyw, będzie koncentrować się na ułatwianiu dostępu do rynku, monitorowaniu jakości pelletu i jego certyfikacji na zgodność ze standardami międzynarodowymi oraz ochronie dla uczciwie działających producentów i dystrybutorów.


Anna Klimow

La Meccanica

Udział w konferencji to przede wszystkim ważne wydarzenie branżowe. Tam po prostu trzeba być.

Nadrzędnym celem jest pogłębienie wiedzy na temat tego, co dzieje się obecnie na rynku. W którym kierunku zmierza, na czym należy się skupić w nadchodzących latach.

To doskonała okazja do przeprowadzenia spotkań w odpowiednio zaaranżowanej przestrzeni, podczas których profesjonaliści mają okazję do wymiany wiedzy i doświadczeń związanych z produkcją pelletu. Żywe dyskusje kontynuowane również po konferencji pozwalają na nawiązanie ściślejszych kontaktów.

Świetna organizacja, ciekawe prelekcje dotyczące tego, co obecnie dzieje się w tej niezwykle trudnej branży. Maksymalnie skondensowana dawka wiedzy. Wśród prelegentów znajdują się przede wszystkim przedstawiciele firm, którzy na co dzień spotykają się z problemami dotyczącymi sytuacji na rynku, pozyskiwaniem surowca i samym procesem technologicznym czy linii produkcyjnych. Stawia to zarówno prelegentów, jak również uczestniczących na bardzo dobrych pozycjach w kwestii kontaktu: pierwsi znajdują skuteczne audytorium do dzielenia się swoimi umiejętnościami, drudzy zaś mogą oko w oko spotkać się z ekspertami w swojej branży.

Przestrzeń tego branżowego eventu stwarza naprawdę doskonałe warunki do zawiązania pozornie niezobowiązującej, w praktyce jednak długotrwałej i być może bardzo owocnej współpracy.


Wojciech Konopko

Zakład Stolarski im. św. Judy Tadeusza

Forum Pelletu to bardzo ciekawe wydarzenie, gdzie w jednym miejscu może spotkać się cała branża.

Rynek pelletu bardzo dynamicznie się zmienia, cały czas się rozwija i właśnie podczas Forum Pelletu my, jako bezpośredni producenci, mamy możliwość wymiany poglądów, między innymi z producentami linii produkcyjnych, traderami czy producentami kotłów pelletowych.

Przez te dwa dni można się bardzo wiele nauczyć, dowiedzieć się o nowinkach technicznych czy tendencjach na nadchodzący rok.


IV FORUM PELLETU – WSZYSTKO, CO MUSISZ O NIM WIEDZIEĆ!


Justyna Kostyk, Andrzej Kostyk 

Toscanapellet Poland

Z nieskrywaną przyjemnością weźmiemy udział w zbliżającej się, już IV, edycji Forum Pelletu. Biorąc pod uwagę nasze doświadczenia z roku 2017 i 2018 oraz rosnący rozmach wydarzeń, zapowiada się kolejne ciekawe spotkanie branżowe, z którego wrócimy z bagażem nowych informacji i kontaktów!

Interesująca wydaje się tematyka czerwcowego forum, która ma skupiać się na kierunkach unijnej polityki energetyczno-klimatycznej z naciskiem na rolę pelletu w dobie transformacji energetycznej.

Jednak dla nas, jako dystrybutora, najważniejszym aspektem tegorocznego wydarzenia będzie bezpośrednie spotkanie się podczas tych dwóch dni z przedstawicielami naszych wiodących producentów pelletu, wieloma kontrahentami oraz reprezentantami świata nauki i prawa z branży biomasy.

Myślimy, że Kraków stworzy przyjazną atmosferę do rozmów – zarówno tych stricte biznesowych, jak i mniej formalnych.


Damian Opala

Dyrektor sprzedaży Gekon Pellet Sp. z o.o.

Udział w Forum Pelletu odbieram bardzo pozytywnie.

To przede wszystkim spotkanie ludzi związanych z produkcją i fach-handlem branży pelletu.

Bardzo przydatne są prezentacje na temat nowych technologii czy certyfikacji pelletu.

Na forum można również wymienić się swoimi doświadczeniami jak również nawiązać nowe kontakty.


Tomasz Szwoch

Kierownik zakładu Poltarex

Produkcją pelletu zajmujemy się od kilku lat. Staramy się dorównywać najlepszym producentom oraz stosować najlepsze dostępne technologie. Wdrażamy wszystkie procedury tak, by posiadać odpowiednie certyfikaty.

Uczestnictwo w Forum Pelletu daje nam wiele ciekawych możliwości i z roku na rok oferta przygotowana przez organizatorów jest bardziej rozwinięta i na stałe wpisuje się do kalendarza imprez, w których uczestniczyć wypada. Forum to miejsce, w którym mamy możliwość spotkać się z kolegami z innych zakładów, wymienić się opiniami i spostrzeżeniami na tematy dotyczące branży. Bardzo wartościowym doświadczeniem są rozmowy z producentami urządzeń grzewczych, ich spostrzeżenia i sugestie są bardzo cenne. Spotkania z dostawcami technologii dają bezcenną możliwość wymiany doświadczeń, a często nawiązane podczas forum kontakty ułatwiają rozwiązywanie drobnych problemów. Ogromne znaczenie w prelekcjach podczas forum mają również wystąpienia jednostek certyfikujących, wpływają one na to, jak postrzegamy wagę jakości naszych produktów. Dopełnieniem całości jest uczestnictwo w forum przedstawicieli polskiej nauki, wiedza Instytutu Technologii Drewna daje bardzo istotne spojrzenie na biomasę w całości, a na pellet w szczególności.

W mojej ocenie Forum Pelletu spełnia bardzo ważną rolę, jest naszym głosem w instytucjach Państwa. Jako głos branży pomaga w procesach certyfikacji. Wdraża nowinki, pokazuje nowe trendy w procesie produkcji.

Wierzę, iż kolejna edycja będzie kontynuacją tak ważnego dla pelletu kierunku ku stabilności branży pelletowej.


Roman Gowin

Dyrektor Sylva Sp. z o.o.

Doroczne Forum Pelletu to właściwie jedyna możliwość spotkania się w szerokim gronie osób i firm działających w tej branży.

Mamy okazję i czas wymienić swoje poglądy, spostrzeżenia, a także poszerzyć wiedzę na temat aktualnych trendów rynkowych.

To dla mnie najważniejsze atuty Forum.


IV FORUM PELLETU – WSZYSTKO, CO MUSISZ O NIM WIEDZIEĆ!


Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE