Firma KOSTRZEWA, lider w produkcji kotłów na pellet w Polsce twierdzi, że tworzy czyste powietrze. Sprawdzamy, jak jest naprawdę.

Problem smogu w Polsce powstał w znacznej mierze w wyniku spalania kopalnych paliw stałych w urządzeniach o niskiej sprawności. Kolejno przyczyniły się do tego również ich jakość oraz sposób spalania. Choć ogrzewanie to nie jest jedyna przyczyna smogu, to ma na jego powstanie znaczący wpływ, obok przemysłu oraz transportu. Przyczyny powstawania smogu przez sektor ogrzewnictwa zostały zdiagnozowane i są przekazywane społeczeństwu oraz administracji publicznej choćby przez Polski Alarm Smogowy.

Reklama

Poziom świadomości wzrasta u mieszkańców naszego kraju, widać również pozytywne działania administracji publicznej w zakresie zmian w prawie. Chodzi m.in. o wyznaczenie pełnomocnika premiera ds. czystego powietrza, wprowadzenie programu „Czyste Powietrze”. I o współpracę ponad politycznymi podziałami między administracją rządową a samorządami. Wszelkie aktywności jednak, bez odpowiedzialnego działania producentów urządzeń grzewczych nie będą wystarczające, a czyste powietrze nieosiągalne w ciągu najbliższych dekad.

Firma KOSTRZEWA podjęła się wyzwania tworzenia czystego powietrza na każdym etapie działalności konstrukcyjnej i produkcyjnej. Dystrybucyjnej oraz serwisowej tak, aby dostarczać ekologiczne kotły grzewcze. Edukować użytkowników i stale dbać o właściwą emisję, przyczyniając się do oczyszczania powietrza i obniżeniu emisji CO2 do atmosfery.

Jak firma KOSTRZEWA przyczynia się do tworzenia czystego powietrza?

Tylko przebadane i bezpieczne dla środowiska produkty firmy trafiają do klientów

Przedsiębiorstwo zostało założone ponad 40 lat temu i od początku specjalizuje się w projektowaniu i produkcji wysokowydajnych urządzeń grzewczych. Jako pierwsze w Polsce zaprojektowało i wdrożyło do produkcji automatyczny kocioł na pellet, bardzo szybko dołączając do kluczowych producentów europejskich. Obecnie typoszereg kotłów na pellet od 8 do 300 kW to atrakcyjna oferta również dla użytkowników z całej Unii Europejskiej i innych krajów, do których eksportowane są urządzenia.

To nie byłoby możliwe, gdyby nie własny dział konstrukcyjny. Tam projektowane są wszystkie wyroby, zaawansowane laboratorium wyposażone jak certyfikujące jednostki zagraniczne oraz kompletne i wiarogodne badania w jednostkach akredytowanych na pełną normę PN 303-5 oraz dyrektywę Ecodesign. Dzięki osiągnięciu bardzo dobrych wyników badań, kotły firmy KOSTRZEWA znajdują się na europejskich listach dofinansowujących urządzenia OZE.

Uczenie się od najlepszych, by inni mogli się uczyć od firmy KOSTRZEWA…

W roku 2019 przystąpiliśmy do United Nations Global Compact. To największa na świecie inicjatywa jednocząca podmioty biznesowe w działaniach na rzecz zrównoważonego rozwoju. To bardzo duża odpowiedzialność i zobowiązanie do prowadzenia przedsiębiorstwa z dbałością o środowisko i ochronę powietrza.

Profesjonalna sieć dystrybucji to podstawa dobrego doradztwa…

Tworzenie czystego powietrza to odpowiedni dobór urządzenia grzewczego do obiektu, poznanie potrzeb użytkowników i konfiguracja, która zapewni najbardziej zbliżone wyniki emisji spalin do warunków laboratoryjnych. Jedynie profesjonalna sieć sprzedaży produktów firmy KOSTRZEWA oparta o przeszkolonych i doświadczonych sprzedawców to gwarancja zadowolonego klienta i czystego powietrza w okolicy.

„Każdego klienta traktujemy indywidualnie. Nie oferujemy kotła w ciemno, zawsze rozpoznajemy wszystkie potrzeby klienta, weryfikujemy obecny sposób ogrzewania, standard izolacji oraz rodzaj instalacji grzewczej w obiekcie. Sprawdzamy też, jakie urządzenie zmieści się w kotłowni i czy jest miejsce do wygodnej obsługi. To jednak nie wszystko. Większość klientów korzysta dzisiaj z programu Czyste Powietrze, dlatego pomagamy wypełniać wnioski, kierujemy do odpowiednich instytucji. Każdy model firmy KOSTRZEWA spełnia wymagania programu i gdy je sprzedajemy czujemy, że współtworzymy czyste powietrze w Złotowie i całym regionie”. Mirosław Wojciechowski – dystrybutor firmy KOSTRZEWA ze Złotowa.

Autoryzowana sieć serwisowa – ponad 200 twórców czystego powietrza….

„Posiadanie autoryzacji firmy KOSTRZEWA to nie lada wyzwanie. Jestem dumny z faktu, że należę do elity serwisantów kotłów na pellet w Polsce. Producent wymaga, aby każdy kocioł był uruchomiony przez autoryzowanego serwisanta przy użyciu analizatora spalin. Jedynie prawidłowa regulacja kotła oraz używanie certyfikowanego pelletu ENplus to gwarancja właściwej emisji. Nie jest możliwe, aby producent pozwolił na uruchamianie i regulację kotłów przez hydraulików, bądź samych użytkowników. To bardzo ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa, a niestety to rzadkość u innych polskich producentów kotłów”. Daniel Szeffler – autoryzowany serwisant KOSTRZEWA ze Złotowa.

Jesteśmy blisko ludzi…

Prowadzimy wiele kampanii edukacyjnych, także wśród przedszkolaków. Świadomość ekologiczna najmłodszych to inwestycja w czyste powietrze w przyszłości. Ponadto jako administrator portalu www.czystepowietrze.eu zapewniamy zawsze najnowsze informacje o dofinansowaniach, do dyspozycji są konsultanci na bezpłatnych infoliniach oraz doradcy techniczni, którzy pomagają w wyborze najlepszego rozwiązania i dopasowują finansowe wsparcie.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Zieloną Gminę.W internecie za darmo:

Całe wydanie znajdziesz też tutaj. Dlatego kliknij i sprawdź!

Tekst i zdjęcia: Materiał promocyjny
Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE