Zawarto jeden największych kontraktów biometanowych w Europie

biometan

Arkema, lider w produkcji materiałów specjalistycznych, zmniejszy swój ślad węglowy dzięki umowie podpisanej z firmą ENGIE. Na mocy długoterminowego kontraktu od 1 stycznia 2023 r. ENGIE dostarczać będzie Arkemie 300 GWh biometanu rocznie. To jedna z największych umów biometanowych w Europie zawartych w sektorze prywatnym.

Arkema na drodze do zrównoważonego rozwoju

Arkema koncentruje swoje wysiłki badawcze na surowcach odnawialnych do produkcji zielonych chemikaliów i biotworzyw, które są bardziej przyjazne dla środowiska. Firma jest pionierem w produkcji materiałów o wysokiej wydajności wytwarzanych z fasoli rycynowej, które generują znacznie niższy ślad węglowy niż równoważne materiały na bazie paliw kopalnych. Opracowane rozwiązania i technologie prowadzą firmę na drogę zrównoważonego rozwoju, podobnie jak umowa z ENGIE.


Zarejestruj się na 6. Kongres Biometanu


Kontrakt na dostawy biometanu

Kontrakt na dostawy 300 GWh biometanu rocznie zawarty z ENGIE jest elementem wdrożonych przez firmę Arkema projektów z zakresu zwiększania efektywności energetycznej.

Dostarczany Arkemie na mocy dziesięcioletniej umowy biometan, jako odnawialna alternatywa dla gazu ziemnego pozwoli producentowi materiałów znacząco zmniejszyć ślad węglowy produktów wysokowydajnych elastomerów Rilsan®  , poliamidów 11 oraz Pebax® Rnew®.

Rozwój sektora biometanu we Francji

ENGIE jako lider sektora biometanu we Francji bada również możliwości współpracy z  innymi uczestnikami branży, jak również z firmą Arkema, w celu wspierania ciągłej poprawy produkcji biometanu we Francji.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani mogąc ogłosić ten przełomowy kontrakt z ENGIE, który pozwoli nam jeszcze bardziej obniżyć ślad węglowy naszych biomateriałów o wysokiej wydajności, zgodnie z oczekiwaniami naszych klientów. Przejście na zrównoważone materiały przyspiesza, a Arkema jest bardziej niż kiedykolwiek partnerem dzięki szerokiej gamie materiałów pochodzenia biologicznego i pochodzących z recyklingu” – zapewnił Erwoan Pezron, prezes Arkemy.

„Cieszymy się, że możemy towarzyszyć Arkemie – historycznemu klientowi ENGIE – w ich zrównoważonej podróży z tak dużą umową na dostawy zielonej energii. W ENGIE wierzymy, że biometan będzie odgrywał istotną rolę w europejskim miksie energetycznym i będzie kluczowym wektorem dekarbonizacji zużycia energii przez naszych klientów.
Ta przełomowa umowa zdecydowanie stanowi duży impuls dla energochłonnego przemysłu chemicznego i ugruntowuje pozycję ENGIE jako ważnego gracza w sektorze biometanu w Europie.” – podsumował Paulo Almirante,  wiceprezes ENGIE odpowiedzialny za odnawialne źródła energii.

Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

źródło: arkema.com

zdjęcie: engie.com

This post is also available in: polski

ael