Enviva buduje dwunastą fabrykę pelletu

Dwunasta fabryka pelletu Envivy

21 marca 2023 r. Enviva otrzymała pozwolenie na budowę najnowocześniejszego zakładu produkcji zrównoważonej biomasy w Epes w stanie Alabama. Będzie to już dwunasta fabryka pelletu tej firmy.

Enviva to wiodący światowy producent biomasy drzewnej pozyskiwanej w sposób zrównoważony. Firma rozwija swoje projekty związane z budową fabryk pelletowych. W pierwszym kwartale tego roku dostarczyła około 1,3 miliona ton paliwa, co stanowi wzrost o 20% w porównaniu z analogicznym okresem 2022 roku.


Czytaj również: Tornado i burze w Missisipi uszkodziły zakład produkcyjny pelletu drzewnego


Najnowocześniejszy zakład produkcyjny pelletu

W 2020 roku Enviva nabyła ponad 300 akrów ziemi na wybrzeżu rzeki Tombigbee w hrabstwie Sumter pod budowę fabryki w Epes. Obiekt będzie zlokalizowany na terenie byłego zakładu produkującego wyroby z drewna.

– Enviva jest podekscytowana budową zupełnie nowej, najnowocześniejszej fabryki na terenie dawnego obiektu biznesowego – powiedział Thomas Meth, prezes i dyrektor generalny Enviva. – Mamy nadzieję, że decyzja Envivy o zlokalizowaniu zakładu w porcie w Epes spowoduje odrodzenie lokalnej działalności gospodarczej.


Zarejestruj się na 8. Forum Pelletu!


Dwunasta fabryka pelletu Envivy

Enviva poinformowała, że ​​uzyskała wszystkie niezbędne pozwolenia. Aktualnie firma zawiera umowy w celu ukończenia prac inżynieryjnych, zaopatrzenia i budowy obiektu.

Fabryka będzie produkowała 1,1 miliona ton pelletu rocznie. Zakład zostanie uruchomiony w połowie 2024 r.

Biorąc pod uwagę szybkie tempo zawierania kontraktów, firma poinformowała, że ma również możliwość przyspieszenia terminu realizacji kolejnych dwóch inwestycji ze wstępnymi datami oddania do użytku – odpowiednio pod koniec 2025 r. i 2026 r.


Gdzie kupić dobry pellet? Sprawdź na naszej mapie!


Umowa na dostawy 300 000 ton pelletu drzewnego

Firma poinformowała także, że ​​podpisała nową 10-letnią umowę z japońskim kontrahentem na dostarczanie około 300 000 ton pelletu drzewnego rocznie. Oczekuje się, że dostawy rozpoczną się równolegle z udostępnieniem nowych mocy produkcyjnych.

Rynek pelletu – nowy numer Magazynu Biomasa:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

źródło: Enviva

zdjęcie: Biomass Magazine

 

This post is also available in: polski