Prezentacje najnowszych energooszczędnych i ekologicznych technologii, gra miejska z atrakcyjnymi nagrodami, emocjonujący turniej instalatorów fotowoltaiki na żywo i spotkanie z najbardziej rozpoznawalnymi youtuberami branży OZE – to część atrakcji jakie zaplanowano podczas jubileuszowych Targów OZE od 8 do 9 marca 2023 roku w Targach Kielce.

Targi ENEX

Zwiedzający Targi ENEX będą mogli wybrać się do Miasta z Energią -<span – wielkiej strefy wystawienniczej GLOBENERGIA, gdzie poznają liderów z branży oferujących energooszczędne technologie oraz rozwiązania z zakresu odnawialnych źródeł energii. W strefie stoisk MiastOZE na blisko 2 tys. mkw zaprezentuje się ponad 30 wiodących firm w branży oferujących najnowocześniejsze urządzenia dostępne na rynku. Wśród nich są m.in. NIBE-BIAWAR, Grupa GARO, LG Electronics, Galmet, Immergas, Fronius, PRAWTECH Polska. W trakcie dwóch dni targów nie zabraknie premier produktowych najnowszych rozwiązań OZE, które zaprezentują firmy: Corab, SolarEdge, Panasonic, Viessmann czy Mitsubishi Electric.

Reklama

Ogólnopolskie Forum Pomp Ciepła oraz Forum Fotowoltaiki i Magazynowania Energii SOLAR +

W trakcie pierwszego dnia Targów ENEX w strefie MiastOZEzaplanowano XVI Forum Pomp Ciepła, które będzie okazją do poznania nowości technicznych i produktowych z branży pomp ciepła i techniki grzewczej, możliwości dofinansowań na ten rodzaj technologii oraz wymiany doświadczeń branży instalacyjnej. Spotkanie zakończy się rozstrzygnięciem konkursu „Dobre Praktyki w Dobrych Rękach, którego celem jest znalezienie pomysłodawców innowacyjnych rozwiązań technologicznych oraz ekologicznych i energooszczędnych inwestycji.Przedstawiciele branży fotowoltaicznej i kolektorów słonecznych, inwestorzy, przedstawiciele władz samorządowych oraz pasjonacienergetyki słonecznej mogą wziąć udział w Forum FotowoltaicznymSolar+, które odbędzie się 9 marca 2023 roku. To ogólnopolska konferencja poświęcona branży PV, kwestiom związanym z przyszłością fotowoltaiki w Polsce, czy dynamicznym rozwojem magazynów energii. Udział w forum jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji.

Gra Miejska MiastOZE – wygrywa każdy kto ukończy zadanie!

Pierwszego dnia Targów ENEX, w  strefie MiastOZE będzie można wziąć udział w grze miejskiej, polegającej na znalezieniu ukrytych na stoiskach znaków i sylab, które dadzą rozwiązanie. Cenne nagrody wygrywa każdy uczestnik, który w określonym czasie rozwiąże zadanie konkursowe. O możliwości wzięcia udziału w grze zadecyduje kolejność zgłoszeń.

Konferencja ENERGIA PL

Wszystkie osoby zainteresowane najnowszymi trendami, projektami i rozwiązaniami w dziedzinie magazynów energii zapraszamy do udziału w V edycji konferencji ENERGIA PL, która odbędzie się pierwszego dnia Targów ENEX. Spotkanie przeprowadzone zostanie w czterech grupach tematycznych: prawo, systemy zarządzania energią, produkty finansowe oraz przykłady rynkowych realizacji i magazynów energii. Wśród prelegentów są: prawnicy, eksperci w zakresie energetyki rozszerzonej i magazynów energii, eksperci ds. efektywności energetycznej w budynkach oraz eksperci ds. energii i technologii wodorowych

Turniej „Instalator Roku” dla najlepszych firm wykonawczych w branży fotowoltaicznej w Polsce. Trwają kwalifikacje!

Firma Corab S.A. organizuje turniej skierowany dla najlepszych firm wbranży fotowoltaicznej w Polsce, które będą walczyły o tytuł Instalatora Roku 2023 oraz bardzo atrakcyjne nagrody w trakcie Targów ENEX.Celem organizatorów jest znalezienie najskuteczniejszych praktyk przy montażu fotowoltaiki oraz wyłonienie ekipy instalatorów, którzy sprawnie przygotowują do działania instalację fotowoltaiczną.

Rywalizacja w ramach turnieju „Instalator Roku” to doskonała możliwość na zaprezentowanie swojego profesjonalizmu, zgrania i umiejętności. Zarówno jeśli chodzi o bieżącą wiedzę na temat odnawialnych źródeł energii, jak i praktyczne zdolności montażowewyjaśnia Piotr Korzeniewski, dyrektor ds. marketingu Corab S.A.

W trakcie jubileuszowych Targów ENEX zaplanowano także pokazy najnowszych modeli samochodów elektrycznych oraz spotkanie z najbardziej rozpoznawalnymi youtuberami zajmującymi się odnawialnymi źródłami energii m.in. Waldkiem z kanału Pompa Ciepła i PV, Sławkiem z kanału Panele Fotowoltaiczne, Michałem z kanału Na prąd po Polsceoraz Bartkiem z kanału Smart Dom 2.0.

Najlepsi w branży energetycznej w Kielcach

Jubileuszowa edycja Targów ENEX zapowiada się rekordowo! W 7 halach wystawienniczych kieleckiego ośrodka zaprezentują się wiodące firmy z branży oferujące m.in. ekologiczne urządzenia i nowoczesne systemy grzewcze oraz wentylacyjne, producenci, instalatorzy i dystrybutorzy najnowszych rozwiązań fotowoltaicznych, kopalnie surowców mineralnych i spółki zrzeszające przedsiębiorstwa z sektora górniczego, hutniczego czy energetycznego, a także przedstawiciele salonów samochodowych prezentujący najnowsze modele aut elektrycznych. W trakcie wydarzenia nie zabraknie omówienia szerokiej oferty kompleksowych rozwiązań służących poprawie efektywności energetycznej, czy bezpieczeństwa pożarowego obiektów budowlanych, a także kwestii związanych z wykorzystaniem systemów fotowoltaikihybrydowej oraz technologii wodorowych.

Od 8 do 9 marca 2023 roku Targach Kielce pojawi się ponad 200 Wystawców w tym m.in. takie firmy jak SOLTEC, Solplanet, Fronius, Ochsner, Sunprofi, K2 Systems, KENO, Grodno. Na liście Wystawców są już przedsiębiorstwa z 12 krajów (Polski, Czech, Austrii, Grecji, Holandii, Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Chin, Sri Lanki, Singapuru i Turcji). Nie zabraknie także najważniejszych instytucji branżowych podejmujących różne działania i inicjatywy proekologiczne.

W tym samym czasie co jubileuszowa edycja Targów ENEX odbędą się Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH – kompleksowe spotkanie branży komunalnej. Zapraszamy od 8 do 9 marca 2023 roku do Targów Kielce!

Wstęp na targi jest bezpłatny, obowiązuje wcześniejsza rejestracja dostępna na stronie www.targikielce.pl/enex

Godziny otwarcia targów:

8.03.2023: 9.00–17.00

9.03.2023: 9.00–17.00

Biomasa w ciepłownictwie i energetyce:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE