Kilkudziesięciu wystawców prezentujących najnowsze rozwiązania dotyczące m.in. odnawialnych źródeł energii, energetyki zawodowej czy techniki grzewczej. A do tego konferencje z polskimi i zagranicznymi ekspertami w tych dziedzinach – tak zapowiada się najbliższa edycja Międzynarodowych Targach Energetyki i Elektrotechniki ENEX.

Reklama

Targi ENEX to miejsce, gdzie skupiają się czołowi gracze z szerokorozumianego sektora energetycznego. Najbliższa edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 28 lutego – 1 marca w Targach Kielce.

Swój udział potwierdziło już kilkudziesięciu wystawców działających m.in. w branżach odnawialnych źródeł energii, energetyki zawodowej czy techniki grzewczej. Targi ENEX są bowiem okazją do zaprezentowania najnowszych rozwiązań w tych sektorach.

Nie wykluczone więc, że podczas najbliższej edycji Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektortechniki ENEX niektórzy wystawcy zdecydują się na premierę swoich najnowszych urządzeń.

Targi ENEX to również…

Targi ENEX to również okazja do wymiany wiedzy i zapoznania się z najnowszymi trendami, a także innowacjami, które będą miały wpływ na światowy biznes. Oczywiście tymi związanymi z energetyką czy elektrotechniką np. elektrycznymi samochodami czy odnawialnymi źródłami energii.

Służą temu m.in. spotkania i konferencje. W programie najbliższych targów ENEX również ich nie zabraknie. W rozbudowanym harmonogramie wydarzenia tradycyjnie jest cieszące się dużą popularnością XI Forum Pomp Ciepła i Techniki Grzewczej.

Rozmawiając o energetyce w XXI wieku na pierwszy plan wysuwa się ekologia, a co za tym idzie – odnawialne źródła energii. Co ważne, istotne w tej kwestii są nie tylko same rozwiązania technologiczne, ale również m.in. uregulowania prawne, które dotyczą takich inwestycji. Dlatego ważnym punktem w programie Targów ENEX będzie Forum Technologii OZE „Ludzie, rynek, inwestycje”. Tematyka dotycząca pozyskiwania energii z promieni słonecznych będzie szerzej poruszona również podczas IX Forum Fotowoltaiki i Magazynów Energii SOLAR+.

Natomiast w organizowanej podczas Targów ENEX Strefie Innowacji będzie można zapoznać się z nowinkami i trendami w takich dziedzinach, jak magazynowanie energii, inteligentne sieci czy energetyka dla zagospodarowania odpadów.

Kolejny raz Międzynarodowym Targom Energetyki i Elektrotechniki ENEX będzie towarzyszył Pasaż Energetyczny GLOBENERGIA. Eksperci rozwieją wszelkie wątpliwości związane z doborem i montażem odpowiedniej instalacji. Odpowiedzą m.in. na pytania: jaka moc instalacji fotowoltaicznej będzie odpowiednia, kiedy sensownym rozwiązaniem jest pompa ciepła.

Targi ENEX w zeszłym roku

W ubiegłym roku równolegle odbywające się Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki ENEX oraz Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH odwiedziło przeszło 4700 osób. Na na blisko 2400 metrach kwadratowych powierzchni wystawienniczej zaprezentowało się 144 firm, z czego 94 zajmują się szeroko rozumianą działalnością w sektorze energetycznym.

W 2018 roku po raz pierwszy do obu wydarzeń dołączą również Targi Zieleni i Małej Architektury Miejskiej Green City Expo.

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE