Energia ze słońca – wypróbuj kompleksowe rozwiązania

Eneria

Eneria dostarcza kompleksowe rozwiązania do czerpania energii ze słońca. O tym, dlaczego warto postawić na fotowoltaikę rozmawiamy z Romanem Kabają, dyrektorem działu instalacji elektrycznych Eneria CAT.

Rozmawiała: Kamilla Placko-Wozińska

Co sprawiło, że Eneria rozszerzyła zakres swoich usług o kompleksowe rozwiązania w sferze fotowoltaiki?

Od kilku lat wiele uwagi w mediach poświęca się konieczności uniezależnienia produkcji energii elektrycznej od konwencjonalnych źródeł. I nie chodzi tu tylko o kwestie stricte ekonomiczne, ale przede wszystkim zagadnienia związane z szeroko pojętą ekologią. A technologia fotowoltaiczna jest niskoemisyjna i odnawialna, co ma istotne znaczenie w kontekście walki ze zmianami klimatu.

Polityka gospodarcza naszego kraju wspiera działania niskoemisyjne, gwarantujące poszanowanie środowiska naturalnego, co sprawia, że inwestycje w instalacje fotowoltaiczne zyskują na popularności. Istotne znaczenie ma też fakt, że zabezpieczają ceny energii elektrycznej nawet powyżej 25 lat, opierając się ich stałemu wzrostowi.


Sprawdź też: Firma Eneria wkracza na rodzimy rynek OZE


Podążając więc za ogólnoświatowymi trendami rozwoju energetyki rozproszonej, Eneria na fali wszechobecnej transformacji energetycznej, biorąc pod uwagę prowadzoną na świecie i w Europie politykę zrównoważonego rozwoju, zrobiła kolejny krok w kierunku dalszego rozwoju alternatywnych źródeł energii.

W 2018 roku wprowadziliśmy do swojej oferty kompleksowe rozwiązania fotowoltaiczne CAT® w oparciu o wysokiej jakości, wysokowydajne moduły fotowoltaiczne światowego lidera w produkcji urządzeń do wytwarzania energii elektrycznej koncernu CATERPILLAR® .

Dlaczego warto stawiać na fotowoltaikę?

Niewątpliwą zaletą tej technologii jest to, że światło słoneczne jest dostępne w zasadzie wszędzie na świecie, choć w różnym natężeniu, a same rozwiązania fotowoltaiczne są niskoemisyjne i odnawialne. Dlatego produkcja energii elektrycznej ze słońca staje się coraz popularniejsza nie tylko na świecie, ale i w Polsce. Coraz więcej firm i osób prywatnych decyduje się na to, by zainwestować w technologię fotowoltaiczną. Pomagają w tym również szeroko zakrojone rządowe programy wsparcia, czyli np. ogólnokrajowe programy Mój Prąd, Energia Plus, a także szereg inicjatyw realizowanych przez samorządy.

Również banki oferują preferencyjne kredyty na tego typu inwestycje. Warto więc wykorzystać tę szansę i zaopatrzyć się w to nowoczesne źródło taniej i czystej energii.

Bazujecie na produktach CAT, uznawanych za wysokiej jakości panele fotowoltaiczne. Jakie są ich zalety?

Proponowane przez nas moduły fotowoltaiczne CAT® to produkt zaprojektowany w Stanach Zjednoczonych w technologii monokrystalicznej PERC, dzięki czemu są bardziej wytrzymałe na warunki atmosferyczne w porównaniu do standardowych rozwiązań. Są niezwykle wydajne nawet przy wysokim zacienieniu.

Wbrew powszechnemu przekonaniu, panele fotowoltaiczne CAT® wytwarzają więcej energii w słoneczne i zimne dni, co skutkuje niższymi kosztami operacyjnymi. Co najważniejsze – wyróżniają się na rynku wysokim stosunkiem mocy do powierzchni, którą zajmują. To znaczy, że można instalować większe moce na mniejszych powierzchniach np. dachach obiektów przemysłowych, biurowcach, hotelach, itp. I tak z jednego hektara powierzchni możemy wyprodukować ponad 1 MWp energii elektrycznej, co w kontekście ekonomiki i opłacalności inwestycji jest niezwykle istotną kwestią.

Równie ważni jak instalacje są ludzie. Jakim zespołem dysponuje Eneria?

Nie tylko sprawdzonej jakości produkty wyróżniają nas na rynku, ale przede wszystkim grupa wsparcia naszych doświadczonych inżynierów techników, ekspertów w dziedzinie fotowoltaiki, którzy przeprowadzą dla naszych klientów analizę opłacalności inwestycji, doradzą przy modernizacji przedsiębiorstwa, pomogą przy uzgodnieniach administracyjnych, dobiorą właściwe rozwiązanie i dokonają rozruchu instalacji fotowoltaicznej. Innymi słowy, praktycznie przeprowadzamy klienta przez cały proces związany z inwestycją – począwszy od kompleksowego opracowania projektu, poprzez wykonawstwo pod klucz, po serwisowanie urządzeń.

Jakimi realizacjami Eneria może się pochwalić?

Warto wymienić tu zainstalowaną na ziemi farmę fotowoltaiczną Olsztyn-Dajtki przy lotnisku Dajtki (1,6 MWp), instalacje na dachach płaskich jak Stal-Mont w Jasieniu (50 kWp), Masz-Zap w Puławach (47,2 kWp), BOCAR w Korwinowie (48 kWp), czy wiele mniejszych instalacji po około 8 kWp na dachach skośnych.

Co wyróżnia Enerię na tle innych firm, oferujących instalacje fotowoltaiczne?

Przede wszystkim wysokiej jakości produkty marki CAT®, w tym moduły fotowoltaiczne PVC 400 MP o najlepszym na rynku stosunku ceny do wydajności urządzenia.

Kompleksowość naszych usług polega również na tym, iż instalowane przez nas moduły fotowoltaiczne możemy zintegrować z magazynami energii CAT, agregatami kogeneracyjnymi CAT oraz agregatami prądotwórczymi diesla CAT, ażeby zmaksymilizować produkcję energii elektrycznej i zminimalizować koszty przedsiębiorstwa, inwestycji naszego klienta.

Więcej informacji na stronie: www.eneria.pl

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Zieloną Gminę.W internecie za darmo:

Całe wydanie znajdziesz też tutaj. Dlatego kliknij i sprawdź!

This post is also available in: polski