Energia drzewna jest nowoczesna i szybko się rozwija, jest jednak pomijanym gigantem energii odnawialnej na świecie, pomimo posiadania wyraźnych korzyści w ramach portfela odnawialnych źródeł energii. Tak przynajmniej wynika z nowego badania przeprowadzonego przez UNECE / FAO przy wsparciu rządu Finlandii.

Reklama

Jak ludzkość może osiągnąć Cel Zrównoważonego Rozwoju? Zapewnić dostęp do niedrogiej, niezawodnej, zrównoważonej i nowoczesnej energii dla wszystkich do roku 2030.

Dzisiaj energia odnawialna jest najbardziej kojarzona z fotowoltaiką, turbinami wiatrowymi, instalacjami geotermalnymi, pompami ciepła, elektrowniami pływowymi lub innymi technicznymi rozwiązaniami energetycznymi.

Energia drzewna – gigant

Jednak energia drzewna, gigant energii odnawialnej na świecie, jest pomijany lub odrzucany jako niemodny, pomimo posiadania pewnych wyraźnych zalet w ramach portfela odnawialnych źródeł energii.

Nowe opracowanie zatytułowane “Energia drzewna w regionie ECE: dane, trendy i perspektywy w Europie, Wspólnota Niepodległych Państw i Ameryka Północna” opracowane przez Wspólną Sekcję ds. Leśnictwa i Drewna UNECE / FAO, przy wsparciu rządu Finlandii izespół ekspertów UNECE / FAO ds. energii drzewnej.

Eksperci podkreślają, że ​​energia drzewna jest nowoczesna i szybko się rozwija.

Na przykład w badaniu stwierdzono, że pellety drzewne “zmieniają sposób, w jaki drewno jest wykorzystywane do wytwarzania ciepła i energii” w regionie EKG ONZ, ze względu na ich efektywne spalanie, wygodę oraz fakt, że są one bardziej energetycznie gęste niż tradycyjne drewno opałowe.

Więcej na ten temat: Wood energy is no sleeping giant, say UNECE/FAO experts
Źródło: bioenergyinternational.com
Tekst: pixabay.com
Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE