Dawid Klimczak, prezes Enea Trading, w wywiadzie dla portalu wnp.pl mówi, że Enea planuje wzięcie udziału w aukcji OZE z blokiem biomasowym w Elektrowni Połaniec. To bardzo dobre wieści dla producentów i importerów biomasy, którzy sygnalizowali redakcji „Magazynu Biomasa” zastój na rynku spowodowany m.in. wyłączaniem bloków biomasowych w elektrociepłowniach.

Reklama

Prezes Enea Trading ocenia, że rozwój technologii odnawialnych postępuje bardzo szybko i będą one miały coraz większe znaczenie w produkcji energii elektrycznej.

Jego deklaracje to bardzo dobre wieści dla producentów i importerów biomasy, którzy sygnalizowali redakcji „Magazynu Biomasa” zastój na rynku spowodowany m.in. wyłączaniem bloków biomasowych w elektrociepłowniach. Doszło do tego także w Połańcu – w grudniu 2017.

Sprawdź koniecznie:

Najnowszy numer Magazynu Biomasa. To więcej niż biomasa!

Wypowiedzi Dawida Klimczaka, prezesa ENEA Trading dla wnp.pl napawają optymizmem, bo wskazuje on, że OZE w światowej energetyce mają coraz większe znaczenie, a  poprzez ich wykorzystanie tanieje energia. Do zagospodarowania na polskim rynku biomasy są zarówno pozostałości tartaczne i po produkcji rolniczej. Nie bez znaczenia jest także biomasa importowana choćby ze Wschodu.

Źródło: wnp.pl
Zdjęcie: Grupa Enea
Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE