Już jest rozporządzenie w sprawie wsparcia dla osób fizycznych w ramach Fundusz Niskoemisyjnego Transportu. Wynika z niego, że osoby fizyczne mogą otrzymać do 37 500 zł wsparcia na zakup auta o napędzie elektrycznym. Do zakupu samochodów na wodór takie dofinansowanie wynosi już 90 000 zł.

Rozporządzenie podpisane zostało 5. listopada przez ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego i ministra finansów, inwestycji i rozwoju Jerzego Kwiecińskiego.  Precyzuje ono warunki udzielania wsparcia zakupu nowych pojazdów ze środków Funduszu Niskoemisyjnego Transportu osobom fizycznym niewykonującym działalności gospodarczej i warunki rozliczania tego wsparcia.

Reklama

Po wejściu w życie rozporządzenia planowane jest ogłoszenie pierwszego naboru wniosków. Osoby fizyczne, które będą chciały uzyskać dofinansowanie do zakupu pojazdów będą musiały złożyć wnioski o wsparcie. Dofinansowanie będzie udzielane do momentu wyczerpania środków finansowych.


Wszystko, co musisz wiedzieć o elektromobilności. Kliknij i sprawdź!


Osoby fizyczne będą mogły otrzymać dofinansowanie w wysokości 30 proc. ceny zakupu pojazdu elektrycznego lub pojazdu napędzanego wodorem. Przy czym kwota wsparcia dla pojazdu elektrycznego nie będzie mogła być wyższa niż 37 500 zł, a dla pojazdu napędzanego wodorem 90 000 zł. Dofinansowaniem będzie mógł być objęty zakup pojazdu elektrycznego, którego cena nie przekracza 125 000 zł, a w przypadku pojazdu wodorowego 300 000 zł.

Jak zapowiada Ministerstwo Energii na końcowym etapie prac są również akty wykonawcze, które pozwolą na udzielenie wsparcia dla przedsiębiorców. Projekty obu aktów wykonawczych zostały zaakceptowane i podpisane przez czterech z pięciu ministrów podpisujących rozporządzenia w porozumieniu.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Całe wydanie znajdziesz też tutaj. Dlatego kliknij!

Czytaj o FNT

Pobierz “20191106_FNT.pdf”

20191106_FNT.pdf – Pobrano 111 razy – 557,71 KB

Źródło: Ministerstwo Energii

 

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE