W Siemiatyczach powstał – pierwszy w tej części Podlasia – Klaster Energii. Jak zapewniają przedstawiciele miasta, już wkrótce mieszkańcy odczują efekty inwestycji w jakości powietrza oraz poprawie efektywności energetycznej. 

Reklama

 

Tekst: KAEF / Siamatycze.eu

Zdjęcie: Pixabay.com

 

Impulsem do stworzenia klastra był projekt ekologicznej elektrociepłowni. Do domów mieszkańców ma popłynąć energia cieplna wytwarzana w nowoczesnej instalacji o minimalnych emisjach (redukcja do 90%).

Powstający klaster ma szansę zrewolucjonizować gospodarkę cieplną i energetyczną miasta. Przede wszystkim łączy on odbiorców i wytwórców energii, których wspólnym celem jest lokalna produkcja, dystrybucja i odbiór bezpiecznego, ekologicznego i taniego prądu oraz ciepła.

– Jestem przekonany, ze to pionierskie rozwiązanie poprawi jakość życia mieszkańców. To kolejne działanie mające na celu ochronę i zachowanie naturalnych walorów środowiska oraz zwiększenie atrakcyjności turystycznej Siemiatycz. W sferze zaś bezpośredniego oddziaływania na funkcjonowanie miasta działalność klastra energetycznego pozwoli nam uzyskać szereg korzyści takich jak radykalne obniżenie wydatków na zakup energii – podkreśla burmistrz Siemiatycz Piotr Siniakowicz.

 

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE