Jak wykazują badania, rynek pelletu rośnie, przybywa odbiorców końcowych, a co za tym idzie producentów i dystrybutorów.

Pisze  Piotr Seredyn, współwłaściciel Drimer Sp. z o.o. sp.k.

Wzrasta również zapotrzebowanie na opakowania foliowe, a ceny tych są ostatnio rekordowe, głównie ze względu na drożejące polietyleny ( w ostatnim roku wzrost o ponad 100 %). Ta tendencja będzie się raczej utrzymywać, ponieważ nawet jeżeli ceny surowców spadną, to na horyzoncie mamy zapowiadany od dawna Plastic Tax czy wprowadzenie ROP ( rozszerzona odpowiedzialność producenta ).

Reklama

Celem jest obłożenie podmiotów wprowadzających na rynek opakowania słonymi opłatami, z których zwolnione mają być opakowania wykonane z regranulatów. Jednym słowem wygląda na to, że tanio już było.

Ta sytuacja powoduje wzrost zainteresowania  tańszymi opakowaniami wytworzonymi z recyklatów PCR (post consumer recykling). W przypadku średniej wielkości zakładu oszczędności z tego tytułu mogą wynieść w skali miesiąca od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych.


Czytaj koniecznie: Opakowania na pellet – tanio już było…


Oprócz ceny coraz bardziej istotne stają się kwestie związane z ekologią, o czym świadczą odpowiednie procedury certryfikacyjne. Używany przez Drimer certyfikat BLUE ANGEL jest rozpoznawalny i ceniony wśród kupców i świadomych swoich wyborów konsumentów. Gwarantuje zawartość min 80 % recyklatu PCR w opakowaniu, pozostałe składniki  to dodatki uszlachetniające, zapewniające  taką samą jakość jak opakowanie wykonane z surowca pierwotnego.

Skoro tak, to po co przepłacać? A przede wszystkim – ratujmy Planetę.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE