Zarząd Polenergia S.A. poinformował, że na skutek pośredniego nabycia akcji Spółki od Kulczyk Investments S.A. i Sebastiana Kulczyka Dominika Kulczyk   przekroczyła próg 50 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu Spółki i stała się podmiotem pośrednio dominującym wobec Spółki.

Reklama

Firma na swej stronie internetowej publikuje zawiadomienia o zmianie stanu posiadania i informuje, że w dniu 3 lipca 2018 roku Dominika Kulczyk zawarła umowę, na podstawie której nabyła od Kulczyk Investments S.A., spółki prawa luksemburskiego („KI”) 100 proc. udziałów Kulczyk Holding S.à r.l., stanowiących 50,2 proc. kapitału zakładowego Spółki Polenergia.

Polenergia inwestuje w farmy wiatrowe

Polenergia to czołowa polska spółka inwestująca w budowę farm wiatrowych. Wśród lądowych elektrowni wiatrowych spółki znajdują się obiekty z całego kraju o łącznej mocy 245,3 MW. Ponadto Spółka posiada portfel 5 projektów w fazie rozwoju o łącznej mocy 227 MW z uzyskanym pozwoleniem na budowę.

Farmy wiatrowe Polenergii na lądzie funkcjonują w Pucku, Łukaszowie, Modlikowicach, Gawłowicach, Rajgrodzie, Skurpiach, Mycielinie, a w fazie budowy znajdują się obiekty w Szymankowie, Bądeczu, Piekle, Zielonej i Kostomłotach.

Nie tylko farmy wiatrowe

Firma posiada także fabryki pelletu agro w Sępólnie Krajeńskim, Zamościu i Ząbkowicach Śląskich.

Pod szyldem Polenergia działają też konwencjonalne zakłady wytwórcze energii w Nowej Sarzynie oraz „Mercury” w Wałbrzychu. Prowadzone są też projekty Elektrowni Północ oraz Wińsko.

Źródło: Polenergia S.A.

 

 

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE