Łukasz Smółka, wicemarszałek województwa małopolskiego, spotkał się z przedstawicielami małopolskich Lokalnych Grup Działania (LGD). Podczas wideokonferencji przekazał m.in. informacje o planowanych do uruchomienia dodatkowych środkach unijnych dla stowarzyszeń.


REKLAMA

Reklama

– Cieszę się, że kolejne blisko 66 mln zł dla naszych małopolskich Lokalnych Grup Działania aktywnie wesprze dalszy rozwój małopolskich firm i lokalne inicjatywy. To właśnie dzięki ich pracy i zaangażowaniu możliwy jest ciągły rozwój obszarów wiejskich. Jestem przekonany, że środki te zostaną dobrze wykorzystane, a mieszkańcom małopolskich wsi będzie żyło się coraz lepiej – powiedział wicemarszałek Łukasz Smółka.

Łukasz Smółka
Łukasz Smółka

W związku z decyzją Komisji Europejskiej przedłużającą o 2 lata wszystkie realizowane w perspektywie finansowej 2014-2020 programy na rzecz rozwoju obszarów wiejskich, wszystkie małopolskie LGD otrzymają blisko 66 mln na dalsze nabory, w tym między innymi na podjęcie działalności gospodarczej, rozwój działalności gospodarczej czy inwestycje w małą infrastrukturę oraz na funkcjonowanie biur.

Należy mieć na względzie fakt, że wysokość przyznanych dodatkowych środków będzie proporcjonalna do dotychczasowego stanu wdrażania lokalnych strategii rozwoju (LSR), a stowarzyszenia ubiegając się o podwyższenie środków finansowych na wsparcie realizacji operacji w ramach LSR zobligowane są do przeznaczenia co najmniej 35 proc. tych środków na przedsięwzięcia dotyczące wsparcia rozwoju przedsiębiorczości w zakresie podejmowania działalności gospodarczej.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:


Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Źródło: malopolska.pl
Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE