Delta Biofuel zbuduje w Luizjanie fabrykę pelletu z trzciny cukrowej

fabryka pelletu z trzciny cukrowej

Delta Biofuel planuje rozpocząć budowę fabryki pelletu z trzciny cukrowej w Iberia Parish. Prace rozpoczną się pod koniec czerwca.

Fabryka pelletu z trzciny cukrowej

Delta Biofuel ogłosiło plany rozwoju zakładu w czerwcu 2021 roku. Fabryka pelletu z trzciny cukrowej miała rozpocząć działalność pod koniec 2022 lub na początku 2023 roku, jednak działania opóźniły się przez problemy z łańcuchem dostaw i zmiennością cen. We wstępnym kosztorysie inwestycji podawano wydatki na poziomie 70 milionów dolarów, a roczną wydajność szacowano na 300 tysięcy ton rocznie. Teraz przedsiębiorstwo spodziewa się, że budowa obiektu będzie kosztować 100 milionów dolarów. Firma tłumaczy te zmiany wyższymi kosztami pracy i sprzętu, a także podjęciem decyzji o zwiększeniu mocy produkcyjnych fabryki do 340 tysięcy ton.

Firma podpisała długoterminowe umowy na wyłączność na zakup surowca z trzciny cukrowej z pięciu pobliskich cukrowni. Zawarła również kontrakty ze spółkami energetycznymi w Europie na sprzedaż ponad 1,8 miliona ton pelletu w ciągu najbliższych kilku lat.

– Jako firma cieszymy się z rozpoczęcia budowy tego obiektu. Z niecierpliwością czekamy na wykorzystywanie odpadów z trzciny cukrowej. Przyczyni się to do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych – powiedział Phil Keating, dyrektor generalny Delta Biofuel.


8. Forum Pelletu – sprawdź program wydarzenia!


Luizjana czołowym producentem trzciny cukrowej w USA

– Nasz stan jest jednym z czołowych producentów trzciny cukrowej w kraju. Wyprodukowano tutaj ponad 2 miliony ton cukru surowego w 2022 r. Dzięki ciągłym inwestycjom i innowacjom Luizjana stała się również liderem w dziedzinie energii odnawialnej – powiedział John Bel Edwards, gubernator Luizjany.

Władze stanowe zaoferowały Delta Biofuel pakiet motywacyjny. Objął kompleksowe rozwiązania LED FastStart w zakresie rozwoju firmy oraz dotację w wysokości 1 miliona USD na poprawę infrastruktury. Przedsiębiorstwo zostało również zakwalifikowane do programu zwolnień z podatku przemysłowego oraz złożyło wniosek o udział w programie Quality Jobs.

Rynek pelletu – nowy numer Magazynu Biomasa:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

źródło: Biomass Magazine

zdjęcie: Pixabay

This post is also available in: polski