Decathlon optymalizuje zużycie energii elektrycznej

optymalizacja zużycia energii

Sescom rozpoczął realizację usługi Energy Managment, czyli optymalizacji zużycia energii w 52 sklepach wielkopowierzchniowych należących do francuskiej sieci Decathlon.

Poprawa efektywności energetycznej

Poprawa efektywności energetycznej pozwala m.in. ograniczyć koszty działalności oraz zapewnić środki na nowe inwestycje. Taka polityka wpływa również na środowisko poprzez redukcję emisji CO2 i śladu węglowego. Sescom, poprzez wprowadzanie projektów z zakresu efektywności energetycznej w 2021 roku, zaoszczędził dla swoich klientów w sumie ponad 6.5 GWh energii.

Optymalizacji zużycia energii w sklepach Decathlon

Firma Sescom obsługuje około tysiąc obiektów w Polsce – od sklepów odzieżowych, poprzez super i hipermarkety, aż po stacje paliw.

– Z siecią Decathlon współpracujemy w zakresie optymalizacji zużycia energii w codziennych praktykach zespołu. Będziemy również optymalizować obiekty od strony regulacji i automatyzacji wyposażenia i instalacji znajdujących się w sklepach. Analizujemy wiele informacji m.in.: koszty mediów, zużycie mediów, dokumentację techniczną obiektów i na tej podstawie udzielamy konkretnych wskazówek, jak osiągnąć najlepszy efekt przy minimum nakładów inwestycyjnych. W sklepach Decathlon nie wykorzystujemy naszego autorskiego systemu telemetrycznego SES Control. Działamy na danych pozyskiwanych z systemu już istniejącego u klientamówi Paweł Trojanowski, Ekspert ds. Energy i Business Development Manager w Sescom S.A.


O receptach na kryzys energetyczny będziemy mówić podczas IV Konferencji Biomasa i paliwa alternatywne w ciepłownictwie. Sprawdź program!


Obserwując rynek energetyczny, można spodziewać się, że w ciągu najbliższych lat ceny prądu będą nadal rosnąć. Oznacza to, że koszty związane z utrzymaniem obiektów będą stawały się coraz większym obciążeniem dla przedsiębiorców. Dlatego kwestia optymalizacji zużycia energii i oszczędności, jest obecnie niezwykle ważna.

Zmniejszenie kosztów nawet o kilkanaście procent

– Energy Management to oferta usług, których celem jest zmniejszenie kosztów mediów nawet o kilkanaście procent, poprzez narzędzia i działania optymalizujące ich zużycie. Dedykowana jest ona przede wszystkim klientom sieciowym, którzy posiadają znaczną liczbę zbliżonych do siebie pod względem funkcjonalnym obiektów. Usługa pozwala na skuteczną optymalizację kosztów w obiektach naszych klientów, którym pomagamy dobrać optymalne taryfy, wprowadzamy i realizujemy polityki oszczędnościowe, rekomendujemy i przeprowadzamy usprawnienia oraz modernizacje infrastruktury technicznej – mówi Sławomir Habryt, prezes Sescom.

Optymalizacja energetyczna przynosi korzyści ekologiczne, wpływając na redukcję emisji CO2 i śladu węglowego. Stosowanie przez firmy rozwiązań przyjaznych środowisku, stają się wręcz wymogiem zarówno na rynku polskim, jak i światowym. Pomiary i monitorowanie zużycia energii elektrycznej to również dobry sposób zapobiegania awariom oraz weryfikacji efektywności urządzeń i ich harmonogramów prac.

Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Zdjęcie: atlascompany/ Freepik

This post is also available in: polski

ael