„Dbamy o czyste powietrze” to tytuł kampanii reklamowej, która ma promować działania zmierzające do poprawy jakości powietrza w Polsce, w tym przede wszystkim wymianę kopciuchów na nowoczesne i ekologiczne źródła ciepła. W akcji wzięła udział znana aktorka, Hanna Śleszyńska.

Reklama

„Dbamy o czyste powietrze”

Hanna Śleszyńska w serii spotów reklamowych wcieliła się w urzędniczkę gminy, która doradza potencjalnym beneficjentom programu „Czyste Powietrze” w zakresie dotacji na wymianę źródeł ciepła i termomodernizację domów. Reklamy emitowane są od 28 lutego i są elementem informacyjno-edukacyjnej akcji realizowanej dzięki dofinansowaniu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przez Fundację 8 Kobiet.


Zmiany zasad dofinansowania na pompy ciepła i kotły pelletowe w programie Czyste Powietrze!


Krótkie, zabawne scenki zrealizowane przy udziale Hanny Śleszyńskiej i szczecińskich aktorów mają zachęcać Polaków do ocieplenia domów i wymiany starych, nieefektywnych źródeł ciepła na ich ekologiczne zamienniki.

A ponieważ nic tak nie przekonuje jak dobry przykład, to kolejnym projektowym działaniem w ramach dofinansowania z NFOŚiGW, jest realizacja kilkunastu, krótkich form reportażowych z beneficjentami, którzy już skorzystali z programu „Czyste Powietrze” i dzielą się swoimi doświadczeniami. Opowiadają, dlaczego zainwestowali w swój dom (docieplili go i wymienili piec), jakie korzyści im to przyniosło (nie tylko finansowe, ale też zdrowotne) i zachęcają innych do sięgnięcia po tę formę dofinansowania. Przykłady dobrych praktyk zobaczyć można m.in. na stronie internetowej kampanii: dbamyoczystepowietrze.pl

Z kolei szczegółowe informacje na temat dotacji z programu „Czyste Powietrze” można znaleźć na stronie NFOŚiGW: czystepowietrze.gov.pl.

Fabryka pelletu – nowy numer Magazynu Biomasa:

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE