Wznowiono nabór wniosków w ramach programu Czyste Powietrze. Formularze będzie można znowu składać od poniedziałku 21 stycznia. Według przedstawicieli NFOŚiGW, powodem wstrzymania programu była konieczność dostosowania systemów informatycznych do zmian w prawie.

– Przerwa w naborze wniosków miała charakter przejściowy i wynikała z wejścia w życie ustawy wprowadzającej termomodernizacyjną ulgę podatkową oraz dostosowaniem systemu informatycznego. Była to swego rodzaju przerwa techniczna – mówi minister Henryk Kowalczyk. I dodaje: Trwają ostatnie testy informatyczne. Od najbliższego poniedziałku (21 stycznia – przyp. red.) zachęcam wszystkich obywateli do składania wniosków.

Reklama

Do 31 grudnia 2018 r. WFOŚiGW w sumie przyjęły ponad 25 tys. wniosków

Do 31 grudnia 2018 r. WFOŚiGW w sumie przyjęły ponad 25 tys. wniosków, które teraz podlegają weryfikacji. Już są podpisywane pierwsze umowy z beneficjentami.

Więcej o programie Czyste Powietrze przeczytasz TUTAJ

Największe zainteresowanie programem jest na Śląsku i Mazowszu, gdzie złożono odpowiednio – ponad 3,5 tys. oraz ponad 2,3 tys. wniosków. W sumie do 17 stycznia 2019 r., podpisano przeszło 100 umów na kwotę ponad 1 mln zł dofinansowania – podkreśla Kazimierz Kujda, Prezes Zarządu NFOŚiGW.

Program Czyste Powietrze będzie realizowany przez dziesięć lat. W jego ramach zostanie rozdysponowana kwota ponad 103 mld zł. Zakłada się, że termomodernizacji zostanie poddanych ponad 4 mln domów jednorodzinnych. Celem programu jest m.in. zmniejszenie emisji zanieczyszczeń powietrza, poprzez likwidację nieefektywnych i przestarzałych źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej jednorodzinnych budynków mieszkalnych.

Zdjęcie: Ministerstwo Środowiska

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE