Czym jest pellet? Z czego robi się pellet? Do czego wykorzystywany jest pellet? Na pytania redakcji „Magazynu Biomasa” odpowiadali mieszkańcy Poznania. Zobaczcie naszą ankietę uliczną!

Reklama

Wydawałoby się, że dziś, kiedy słowo „ekologia” i „klimat” odmieniane są przez wszystkie przypadki, temat czystego powietrza i walki ze smogiem pojawia się regularnie na łamach prasy i telewizji, a większość społeczeństwa widzi potrzebę „zielonej” zmiany i odejścia gospodarki od węgla* nikogo nie zaskoczymy pytaniem czym jest pellet. Ale ankieta uliczna „Magazynu Biomasa” pokazuje, że sprawa nie jest taka prosta. Co ciekawe, z pytaniami naszej redakcji gorzej poradziły sobie osoby młode.

Czym jest pellet?

Podsumowanie może być tylko jedno: konieczna jest edukacja dotycząca pelletu i biopaliw, ekologicznych i ekonomicznych urządzeń grzewczych na pellet i roli tego biopaliwa w walce ze smogiem. W tą powszechną kampanię informacyjną powinniśmy włączyć się wszyscy, a przede wszystkim producenci i dystrybutorzy pelletu drzewnego oraz dostawcy systemów grzewczych zasilanych pelletem.

Jak to zrobić skutecznie? Zapraszamy na V Forum Pelletu, 28 września w Hotelu Ossa k/Rawy Mazowieckiej. Wspólnie dyskutujmy o tym, w jaki sposób edukować i budować krajowy rynek użytkowników pelletu!

* Sondaż United Surveys dla DGP i RMF FM, luty 2020

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:


Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE