Czarny pellet w Kanadzie? Lokalne media donoszą, że firma Boreal BioEnergy nabyła były tartak w McBride w Kolumbii Brytyjskiej, który chce przekształcić w zakład do produkcji pelletu. Ma być gotowy pod koniec 2020 roku.

Firma Boreal BioEnergy nabyła dawny tartak w McBride. To małe miasteczko położone w Kolumbii Brytyjskiej. Projekt jest obecnie w fazie inżynieryjnej. Zakład zacznie działać pod koniec 2020 roku. Początkowo będzie miał roczną zdolność produkcyjną 150 tys. ton prażonego czarnego pelletu. Będzie przeznaczony dla Japonii.

Reklama

Pellet w Magazynie Biomasa. Kliknij i sprawdź!


Przy pełnej rozbudowie roczna zdolność produkcyjna wzrośnie do 225-250 tys. ton. Ponadto w zakładzie McBride będzie mieściła się elektrownia zgazowania biomasy oraz specjalny tartak.

Czarny pellet, ale nie tylko

Firma oświadczyła także, że ​​ma plany budowy elektrowni na pellet drzewny w kilku lokalizacjach w Kolumbii Brytyjskiej i Albercie. Ponadto posiada „wyłączną licencję technologiczną” na produkcję czarnego pelletu z prawie każdego rodzaju dostępnego włókna drzewnego.

Boreal BioEnergy wykorzysta technologię toryfikacji zwaną „FlashTor” opracowaną przez Blackwood Technology BV z Holandii. Pozwala ona na wykorzystanie szerokiej gamy biomasy leśnej do stworzenia jednorodnego produktu końcowego, który ma „stałą wartość grzewczą”.

Główne źródło surowca będzie zbierane z ogromnych połaci lasu zdziesiątkowanych przez dawny tartak w McBride.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo! Sprawdź:

Źródło: Bioenergy International

Zdjęcie: Boreal BioEnergy

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE