CycleØ – europejska platforma biometanowa

europejska platforma biometanowa

Ara Partners, firma specjalizująca się w inwestycjach w zakresie dekarbonizacji przemysłu niedawno ogłosiła, że podjęła współpracę z CycleØ, przejmując jednocześnie hiszpańską firmę FNX Liquid Natural Gas w celu utworzenia CycleØ Group Limited – europejskiej platformy biometanowej. Platforma ma służyć rozwojowi sieci biometanowni w przemyśle rolno-spożywczym i hodowlanym.

Europejska platforma biometanowa – CycleØ

CycleØ, zarządzany przez Laurence’a Molke, aktywnie rozwija i obsługuje projekty biometanowe w całej Europie. Sprawdzone, autorskie technologie spółki mają na celu wychwytywanie, przetwarzanie i uszlachetnianie naturalnie występującego metanu, produkowanego głównie przez przemysł rolno-spożywczy i hodowlany.

Przetworzony biometan firmy CycleØ jest wykorzystywany jako cenny zasób zielonej energii i jest bezpośrednim substytutem tradycyjnych form gazu ziemnego.

We współpracy z CycleØ Ara Partners specjalizująca się w inwestycjach w zakresie dekarbonizacji przemysłu, inwestująca m.in. w sektory ekologicznych paliw oraz żywności i rolnictwa, stworzyła europejską platformę biometanową, poprzez przejęcie FNX.

FNX Liquid Natural Gas SL z siedzibą w Bilbao to wiodący dostawca rozwiązań w zakresie energii odnawialnej. Firma ma duże doświadczenie w wychwytywaniu i przetwarzaniu biogazu za pomocą technologii sprężania i skraplania w zastosowaniach samochodowych i przemysłowych, a także wtłaczania bezpośrednio do istniejących gazociągów.


Czytaj też: V Narodowy Kongres Biometanu – sprawdź program wydarzenia!


Biometan – skuteczny sposób w walce ze zmianą klimatu

 „W tym krytycznym momencie w walce ze zmianą klimatu, wydajne wychwytywanie i wydajne wykorzystanie biometanu jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na stworzenie niezawodnego, zrównoważonego i zielonego źródła energii oraz na bezpośrednią redukcję gazów cieplarnianych, które niszczą naszą planetę. Strategiczne inwestycje Ara, koncentrujące się na dekarbonizacji i jej doświadczeniu we wspieraniu szybko rozwijających się firm sprawiają, że jest ona wyjątkowo wartościowym partnerem (…)” – zapewnił Laurence Molke.


Zarejestruj się na V Narodowy Kongres Biometanu


Rozwój sieci biometanowni

Europejska platforma biometanowa ma służyć rozwojowi sieci biometanowni w przemyśle rolno-spożywczym i hodowlanym.

„(…) Rolnictwo ma zasadnicze znaczenie gospodarcze i kulturowe dla Europy – podkreślił  Christopher Picotte z Ara Partners. – Cieszymy się, że możemy współpracować z CycleØ w celu stworzenia firmy, która wniesie natychmiastowy i materialny wkład w realizację europejskich celów klimatycznych, jednocześnie wspierając jeden z jej najważniejszych sektorów”.

Rynek biogazu i biometanu:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Źródło: Ara Partners

This post is also available in: polski

ael