Ceny pelletu najwyższe od lat! Ile dzisiaj kosztuje tona?

Ceny pelletu

Ceny pelletu są bardzo wysokie. Przyczyną jest przede wszystkim pogoda. Po krótkim okresie zimy, opadach śniegu i ujemnych temperaturach tylko na chwilę zrobiło się cieplej. Kolejna fala zimowej aury może spowodować, że ceny pelletu drzewnego wzrosną. Do jakiego poziomu mogą wzrosnąć ceny?


GDZIE KUPIĆ DOBRY PELLET? SPRAWDŹ NA NASZEJ MAPIE!


Spróbowaliśmy orientacyjnie porównać ceny pelletu dostępnego na rynku. Paletę 1050 kg pelletu pakowanego w worki po 15 kg (70 sztuk) marki Tartak Olczyk kupić można przez popularną platformę sprzedażową za 1470 zł. Koszt tony pelletu to 1399 zł.

Pellet Barlinek za tonę to koszt 1410 zł. Na palecie jest 66 worków po 15 kg, a więc 990 kg. Ale za pellet drzewny Barlinek można też zapłacić nawet 1470 zł za tonę.

Za pellet drzewny Poltarex dystrybutor na platformie sprzedażowej życzy sobie 1499 zł za tonę.

Za pellet certyfikowany, ale mniej znanych marek zapłacimy mniej. Pellet z Białorusi kosztuje ok. 1300 zł brutto za tonę.


Pellet drzewny w Polsce: Pierwszy taki raport w Polsce!


Znaleźliśmy także ofertę na pellet drzewny EWT z trociny drzew iglastych (część importu do Włoch) za ok. 990 zł. Ceny paliwa tego rodzaju wahają się od ok. 1000 zł do ok. 1500 zł za tonę.

W poprzednim sezonie ceny pelletu były niższe. Ten najdroższy pellet kosztował około 1300 zł za tonę. Tonę pelletu drzewnego bez certyfikatu, ale dobrej jakości można było kupić już za 800 zł.

Indywidualni użytkownicy nie mają złudzeń – dostaną po kieszeni, jeśli nie zakupili opału wcześniej. Ceny pelletu drzewnego mogą jeszcze wzrosnąć, choć będą to nieduże wzrosty. Cena wysokiej jakości produktu może wynieść nawet 1520 zł za tonę.

Ceny pelletu w ostatnich latach

Ceny pelletu
Tak zmieniały się ceny pelletu przez ostatnie lata

Przyczynami wzrostu cen na pellet w tym sezonie są: z roku na rok zwiększające się zainteresowanie pelletem, zima, która ma jeszcze do nas wrócić w czasie ferii szkolnych, brak surowca na rynku i przestoje w fabrykach.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

This post is also available in: polski

bem