Polska na tle Europy dysponuje znacznym potencjałem w zakresie wychwytywania i składowania CO2. Pierwszy raport „Carbon Capture w Polsce” to kluczowa publikacja dotycząca możliwości wdrożenia technologii CCUS w naszym kraju. Wersja anglojęzyczna jest już dostępna. Zapraszamy do lektury!
W Europie, USA, Afryce i na Bliskim Wschodzie działa obecnie 41 komercyjnych projektów wychwytywania i składowania dwutlenku węgla. Prawie 400 kolejnych jest w fazie rozwoju.
– Przytoczone powyżej liczby wbrew pozorom nie są jednak imponujące. A tempo wdrażania technologii CCUS jest alarmująco niskie. Biorąc pod uwagę wyznaczony cel ograniczenia globalnego ocieplenia do 1,5 lub 2 st. C. Jeśli świat ma osiągnąć swoje cele klimatyczne, projektów wychwytywania i składowania dwutlenku węgla potrzeba będzie znacznie więcej – pisze w raporcie „Carbon capture w Polsce” Codie Rossi z Clean Air Task Force.
„Carbon capture in Poland report”
Ze względu na duży potencjał do składowania CO2 w Europie, Polska jest dzisiaj jednym z głównych kandydatów do wdrażania CCUS i ma szansę stać się jednym z kluczowych graczy w kontekście dekarbonizacji.
Raport „Carbon capture w Polsce” i jego anglojęzyczna wersja – „Carbon capture in Poland report” stanowią przewodnik po polskim rynku, istotny także z punktu widzenia zagranicznych inwestorów. Pierwsze tego typu profesjonalne opracowanie to ważny krok w celu zintensyfikowania dyskusji na temat dostępnych rozwiązań i możliwości implementacji tych zaawansowanych technologii w naszym kraju.
Pobierz „Carbon capture in Poland report”
![Carbon Capture in Poland report](https://magazynbiomasa.pl/wp-content/uploads/2025/02/ZG_MOCKUP_00-kopia-1-scaled.jpg)
Carbon Capture Raport-en
Send download link to: