Już 18 i 19 czerwca 2018 r. w Gdańsku odbędzie się najważniejsza impreza pelletowa w Polsce – III Forum Pelletu. W tym roku organizatorzy – Biomass Media Group oraz Polska Rada Pelletu, zdecydowali, że konferencja odbędzie się 3 miesiące wcześniej niż poprzednie edycje wydarzenia.

Reklama

Skąd ta zmiana?

– Z jednej strony zależy nam, żeby tegoroczne Forum Pelletu odbyło się przed rozpoczęciem sezonu grzewczego, który dla wszystkich firm pelletowych jest najbardziej pracowitym okresem w ciągu roku. Mamy nadzieję, że ci producenci i dystrybutorzy pelletu, którzy do tej pory nie mogli uczestniczyć w konferencji ze względu na gorący okres sprzedażowy tym razem do nas dołączą – mówi Maciej Kosiński z Biomass Media Group.

Drugi powód to odbywające się w czerwcu w Gdańsku Walne Zebranie Członków Europejskiej Rady ds. Pelletu (European Pellet Council – EPC), którego członkiem od 2017 r. jest Polska. – Zebranie stowarzyszenia to niepowtarzalna okazja, żeby przedstawić polski rynek pelletu 20 osobowej reprezentacji EPC z całego świata, właśnie podczas III Forum Pelletu – komentuje Maciej Roik, prezes spółki Biomass Media Group, wydawcy „Magazynu Biomasa” i „Rynku Pelletu”.

Udział przedstawicieli EPC w Forum Pelletu nie tylko potwierdza rangę tego wydarzenia, ale i stwarza polskim firmom możliwość nawiązania nowych kontaktów biznesowych z europejskimi przedsiębiorstwami pelletowymi.

Surowiec w centrum uwagi

Pierwsza edycja Forum Pelletu skupiała się na polskim rynku, jego możliwościach i ograniczeniach, a także światowych trendach w produkcji pelletu. Hasłem zeszłorocznej imprezy był „polski pellet na europejskich rynkach”, co odzwierciedlało sytuację rynku – ponad 70 proc. Krajowej produkcji granulatu trafia do krajów Europy Zachodniej.

– W tym roku chcemy szczególnie mocno podkreślić kluczową rolę surowca w produkcji pelletu, dlatego to właśnie surowiec, jego pozyskiwanie i przetwarzanie, będzie w centrum uwagi – deklaruje Maciej Kosiński, odpowiedzialny za wydarzenie.

Tak jak i w 2017 roku w III Forum Pelletu udział weźmie wielu gości z Europy. Nie tylko członków EPC, ale także przedsiębiorstw pelletowych z krajów, w których produkcja i zużycie pelletu jest obecnie największe. – Możemy spodziewać się przedstawicieli z Włoch, Szwecji, Niemiec i Austrii – mówi Maciej Kosiński.

Więcej o wydarzeniu w tym Formularz zgłoszeniowy znajduje się tutaj.

Zdjęcie: materiały Biomass Media Group
Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE