Branża biogazowa po raz kolejny spotka się podczas warszawskich Targów RENEXPO 22-24 września. Rynek biogazowy będzie przedmiotem dyskusji w kontekście ustawy o OZE i jej możliwej nowelizacji oraz trudności z jakimi wciąż borykają się właściciele biogazowni w Polsce.

Biogaz niesie za sobą wiele korzyści – dla rolnictwa, środowiska, odbiorców energii elektrycznej oraz cieplnej. Ma różnorodne możliwości zastosowania i daje się magazynować. Pod tym względem ma wyraźną przewagę nad innymi źródłami energii odnawialnej. Mimo to w Polsce istnieje niewielka ilość biogazowni. Dlaczego? O tym przedstawiciele branży biogazowej będą rozmawiać podczas wrześniowych Targów RENEXPO.

Reklama

RENWA15-728x100-PL

Zalety stosowania biogazu jest wiele: produkcja ,,zielonej energii” przyjaznej dla środowiska, redukcja emisji metanu, obniżenie kosztów składowania odpadów, uzyskiwanie wydajnego i łatwo przyswajalnego przez rośliny nawozu naturalnego, a także dywersyfikacja źródeł energii, czyli krok w kierunku samowystarczalności energetycznej i uniezależnienia się od paliw kopalnych. Te zalety już dawno dostrzegli Niemcy, u których działa ponad 7 tys. biogazowni, w większości rolniczych.

Biogaz to stabilne i przewidywalne źródło energii odnawialnej w Polsce, takie instalacje produkują energię w sposób ciągły, niezależnie od warunków pogodowych. Polska, jako trzeci co do wielkości obszar rolniczy w Unii Europejskiej, dysponuje wręcz doskonałą bazą surowcową dla produkcji biogazu. W celu rozpowszechniania wiedzy na temat tej branży oraz pokazania potencjału jaki tkwi w biogazowniach, Unia Producentów i Pracodawców Przemysłu Biogazowego – UPEBI przy współpracy z REECO Poland,  po raz już czwarty zorganizuje Forum Biogazu w ramach 5. Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO Poland, które odbędą się w dniach 22-24 września 2015 r. w Warszawskim Centrum EXPO XXI.  „Warto być w miejscu, gdzie spotyka się branża” – tymi słowami Małgorzata Bartkowski, Project Manager RENEXPO Poland, zaprasza wszystkich związanych z branżą biogazowa do wzięcia udziału w wydarzeniu.

”Podczas forum będzie mowa o małych biogazowniach i dostępnych technologiach, o biogazowniach szytych na miarę dla własnych potrzeb, o pobocznej działalności. Zostanie również przeprowadzony wykład dotyczący ultradźwiękowego wsparcia rozbicia biomasy – prawda czy mit o zwiększonej produktywności. Ponadto postaramy się udzielić odpowiedzi m.in. na takie pytania jak: co z nowymi roślinami energetycznymi, czy zastąpią kukurydzę i zagoszczą na dobre w polskich biogazowniach? Biogazownia przemysłowa – czy w Polsce udaje się prowadzić biogazownię z sukcesem? Czy może być dochodowa? Tradycyjnie pod koniec forum również będzie przeznaczony czas na dyskusję” – mówi Sylwia Koch-Kopyszko – Prezes UPEBI.

Wstęp na targi jak i udział w 4. Forum Biogazu będzie bezpłatny dla wszystkich zwiedzających, którzy dokonają uprzedniej rejestracji.

Więcej informacji: www.renexpo-warsaw.com

Źródło i zdjęcia: materiały prasowe organizatora

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE