Mieszkańcy dużych miast w Polsce zużywają średnio 1730 kilowatogodzin prądu rocznie. Czy da się pilnować narzuconego limitu zużycia i płacić za energię wyłącznie w zamrożonych cenach? Kalkulator online uruchomiony przez TAURONA może pomóc utrzymać rachunki na wodzy.

Zapotrzebowanie energetyczne poszczególnych gospodarstw domowych różni się w wielu aspektach, ale jak podkreślają eksperci TAURONA najważniejsze pozostaje dążenie do efektywnego wykorzystywania energii elektrycznej z korzyścią dla domowego budżetu  i środowiska naturalnego. 

Reklama

W ramach nowej kampanii TAURON uruchomił kalkulator onlinedzięki któremu każdy może porównać swoje zużycie prądu ze średnim zużyciem w swojej miejscowości i w innych regionach.

Dzięki temu mechanizmowi blisko 3 miliony naszych klientów zapłaci w tym roku za prąd wyłącznie po cenach zamrożonych, a około 2 miliony klientów skorzysta dodatkowo z ograniczonych cen po przekroczeniu przyznanych limitów – mówi Paweł Szczeszek, prezes Grupy TAURON.

Kalkulator TAURONA – płać mniej za prąd!

Nowy kalkulator online na blogu lepiej.tauron.pl/kalkulator to narzędzie uświadamiające w jakim stopniu zużywamy energię w porównaniu do innych.

Zestawienie domowego zużycia energii elektrycznej z innymi gospodarstwami w okolicy może dodatkowo stymulować do bardziej świadomego i optymalnego korzystania z energii elektrycznej i motywować do oszczędności.

TAURON radzi, że jeżeli zużycie prądu w gospodarstwie domowym jest wysokie, warto się również skontaktować ze swoim sprzedawcą prądu i dowiedzieć się, jaka metoda rozliczania będzie optymalna dla preferencji mieszkańców. Zużycie energii elektrycznej można rozliczać u swojego dostawcy na podstawie wystawionych przez niego szacunkowych prognoz lub w oparciu o bieżącą konsumpcję energii.

W każdym momencie można zawnioskować do swojego dostawcy energii elektrycznej o zwiększenie prognoz lub poprzez zmianę swojego rozliczenia  z prognozowanego na rzeczywiste, czyli na system rozliczania oparty o realne, cykliczne odczyty licznika. 

Dla kogo wyższy limit?

Eksperci TAURONA przypominają również, że klienci, którzy zużywają więcej energii elektrycznej i są uprawnieni do skorzystania z podwyższonych limitów zużycia do zamrożenia cen tj. 2600 kWh lub 3000 kWh, muszą założyć specjalne oświadczenia i mają na to czas do 30 czerwca br. 

W tej grupie znajdują się m.in. gospodarstwa domowe, w których zamieszkują osoby z niepełnosprawnością, klienci, którzy posiadają Kartę Dużej Rodziny i rolnicy. Najwygodniejszą dla klienta metodą złożenia oświadczenia jest Internet i aplikacjamObywatel.

Nowy kalkulator TAURONA znajduje się na stronie https://lepiej.tauron.pl/kalkulator/

Rynek Biogazu i Biometanu

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

źródło: TAURON

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE