Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego i Międzynarodowe Targi Poznańskie zapraszają na spotkania kooperacyjne dla branży drzewnej i meblarskiej B2B Wood Meetings 2018, które odbędą się podczas targów DREMA. W trakcie trwania targów – od 11 do 14 września – promowana będzie także idea Przemysłu 4.0 – inwestycji w innowacyjne technologie i nowoczesne maszyny.

Reklama

B2B Wood Meetings 2018

Dwa dni 12 i 13 września targów DREMA zapowiadają się szczególnie ciekawie. Odbędzie wówczas pierwsza edycja spotkań kooperacyjnych „B2B Wood Meetings 2018”. Wydarzenie zostało zorganizowane we współpracy Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego, Polskiej Izby Gospodarczej Przemysłu Drzewnego, Międzynarodowych Targów Poznańskich i partnerów sieci Enterprise Europe Network (EEN).

Jest skierowane przede wszystkim do przedsiębiorstw działających w branżach przetwórstwa drewna i produkcji maszyn, urządzeń oraz narzędzi używanych do jego obróbki, a także kupców i zleceniodawców poszukujących outsourcingu dla części swojej produkcji. Tematyka wydarzenia może spotkać się również z zainteresowaniem handlowców z sektora materiałów drzewnych (dostawców surowców, półfabrykatów i gotowych produktów) oraz naukowców chcących poszerzyć wiedzę m. in. o certyfikacji.

W celu ułatwienia wystawcom i zwiedzającym nawiązania współpracy na międzynarodowej arenie w trakcie trwania targów DREMA organizowane są spotkania kooperacyjne B2B WOOD MEETINGS. Przeszukanie ofert podwykonawstwa i umówienie się na spotkanie z zamawiającymi jest możliwe za pośrednictwem platformy internetowej b2match.

Każdy z uczestników rozmów musi zarejestrować się, określić swój profil działalności oraz rodzaj współpracy, którą chciałby nawiązać. Umożliwia to, jeszcze przed rozpoczęciem targów, skonkretyzowanie oczekiwań i umówienie się na spotkanie z potencjalnym partnerem. 30-minutowe osobiste spotkania odbędą się drugiego i trzeciego dnia trwania targów, czyli 12 i 13 września 2018 r. Spotkania kooperacyjne to wygodna i efektywna metoda na zdobycie nowych i weryfikację już pozyskanych kontaktów biznesowych.

SPRAWDŹ JAK TO DZIAŁA:

  1. Zarejestruj się na stronie i zaprezentuj swoją ofertę lub potrzeby.
  2. Wybierz potencjalnych partnerów.
  3. Spotkaj się na targach.

DREMA 2018 na drodze do Przemysłu 4.0

Chcąc nadążać za zmianami, wynikającymi z rozwoju gospodarki, a co za tym idzie – wpisywać się w ideę Przemysłu 4.0, która zagościła już na dobre w umysłach polskich i światowych przedsiębiorców, nie da się uniknąć inwestycji w innowacyjne technologie i nowoczesne maszyny.

Andrzej Półrolniczak, dyrektor targów DREMA, zapowiada:

We wrześniu w Poznaniu skupimy się na upowszechnianiu idei czwartej rewolucji przemysłowej, szczególnie w przemyśle meblarskim. W centrum uwagi znajdą się digitalizacja, integracja i automatyzacja procesów technologicznych, a wystawcy targów DREMA zaprezentują maszyny, urządzenia, rozwiązania technologiczne i oprogramowanie działające zgodnie z koncepcją Przemysłu 4.0.

Tegoroczna ekspozycja DREMA 2018 obejmować będzie 7 pawilonów wystawienniczych (3, 3A, 4, 5, 5A, 6, 8 oraz teren otwarty), udział w targach wezmą liderzy rynku z 25 krajów, którzy zaprezentują technologie jutra dedykowane branży drzewnej, leśnej i meblarskiej! Przez cztery dni na targach Drema 2018 będzie można zapoznać się z ofertą wszystkich firm, które liczą się w branży drzewno-meblarskiej.

Z roku na rok ekspozycja jest coraz bogatsza, a stoiska coraz większe i bardziej pokaźne. Wielu wystawców zaprezentuje koncepcje rozwiązań dla przemysłu drzewnego i meblarskiego w ramach idei Przemysłu 4.0, w tym cyfryzacji, integracji i automatyzacji procesów produkcji i przetwórstwa drewna, zarówno dla małych zakładów rzemieślniczych, jak i dużych fabryk mebli.

Edycja targów 2017 okazała się być bardzo udaną – na powierzchni wystawienniczej 23 600 m2, zaprezentowało się ponad 380 wystawców, a teren Międzynarodowych Targów Poznańskich odwiedziło łącznie 15 800 uczestników bloku targów DREMA FURNICA SOFAB. W tegorocznej edycji DREMA 2018 planowane jest przekroczenie tych parametrów i osiągnięcie lepszych wyników.

I biznes, i inicjatywy prospołeczne

Targi DREMA, poza czysto biznesowym charakterem, pełnią też liczne funkcje: edukacyjną, charytatywną, promocyjną – to wszystko sprawia, że oferta jest kompleksowa i przyciąga rzesze osób zawodowo i hobbystycznie związane z obróbką drewna. Funkcja edukacyjna przejawia się w prelekcjach i warsztatach, kierowanych zarówno do Wystawców, jak i Zwiedzających, obejmująca m.in. tematykę: ekologicznego spalania drewna (biomasa/ pellet), bezpieczeństwa maszyn (projekt TeSaMa), procesu powstawania mebli czy podłóg (fabryki mebli na żywo, warsztaty parkieciarskie), strefa wiedzy z ofertą szkoleń, kursów i literatury branżowej.

Podczas targów Drema jest również miejsce na prospołeczne inicjatywy – funkcja charytatywna to przede wszystkim idea Drema Dzieciom – wyjątkowy projekt charytatywny, którego celem jest wykonanie przez cztery dni trwania targów DREMA kompletów mebli dla dzieci z domów dziecka czy rodzin zastępczych. Funkcja promocyjna to z kolei nacisk na propagowanie branży, pokazywanie siły stowarzyszeń krajowych, jak i zagranicznych (Pawilon Promocji Drewna), organizacja konferencji KOOPDREW i spotkań b2b.

Szerokie perspektywy

Organizatorzy targów DREMA wraz z partnerami branżowymi nie ustają poszukiwaniu coraz to nowszych rozwiązań i ciekawych tematów, które mogą zainteresować profesjonalistów.

Poza dotychczasowymi wydarzeniami, które towarzyszyły targom DREMA (VI Kongres Przemysłu Drzewnego KOOPDREW, Drema Dzieciom, Pawilon Promocji Drewna, Strefa Parkietu, Strefa Wiedzy i Konsultingu, konkurs Wyczarowane z Drewna, XVII Mistrzostwa Polski we Wbijaniu Gwoździ, Poligon Prezentacji Lakierniczych), w tym roku rozszerzy się grono dotychczasowych partnerów, którzy przygotują w ramach przestrzeni targowej niezwykle interesujące wydarzenia: studio na żywo Dom i Drewno oraz konkurs Starcie Mistrzów, Akademia Pelletu, Strefa BHP, warsztaty produkcji mebli InfoTEC WorkShop, DREMA Tools, nowa formuła spotkań kooperacyjnych B2B Wood Meetings czy mocny akcent Lasów Państwowych.

Zapoczątkowana koncepcja z poprzedniej edycji Wystawa Design w Drewnie przekształci się w projekt DREMA DESIGN, który pozwoli na szersze zaprezentowanie możliwości wykorzystania drewna i materiałów drewnopochodnych do artystycznych inspiracji.

Cała branża drzewna i meblarska spotyka się 11-14.09.2018 w Poznaniu na  targach DREMA / FURNICA / SOFAB. W imieniu organizatorów i Magazynu Biomasa, patrona medialnego targów – Zapraszamy!

Źródło: B2B Wood Meetings 2018
Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE