Biometan będzie jednym z elementów strategii Grupy Orlen do 2030 r. Koncern zamierza przeznaczyć aż 140 mld zł na inwestycje. Transformacja Orlenu opierać się będzie m.in. o energetykę odnawialną i gazową. Do 2050 r. Orlen planuje osiągnąć cel neutralności emisyjnej.


Zapraszamy na V Kongres Biogazu! Kliknij w baner i sprawdź szczegóły!

Reklama

Biometan w strategii Grupy Orlen

Opublikowana z końcem listopada strategia Grupy Orlen do 2030 r. opiera się przede wszystkim na inwestycjach w OZE i energetykę gazową, efektywną, niskoemisyjną produkcję rafineryjno-petrochemiczną, własne wydobycie węglowodorów oraz zintegrowaną ofertę dla klientów indywidualnych.

 


CZYTAJ WIĘCEJ – BIOMETAN? INWESTOWAĆ BĘDĄ WSPÓLNIE PKN ORLEN I PGNIG


 

Największa część nakładów, ok. 85 mld zł, zostanie przeznaczona na nowe, perspektywiczne obszary, w tym rozwój branży biometanu. We wrześniu br. Orlen ogłosił, że zamierza wzmocnić pozycję regionalnego lidera w obszarze biopaliw, realizując 5 znaczących inwestycji w ich produkcję, w tym HVO, co-HVO, UCOME, bioetanol lignocelulozowy i biometan. Inwestycje te w perspektywie 2030 roku pozwolą na zwiększenie produkcji o ok. 500 tys. ton biopaliw rocznie.

– Nową gałęzią segmentu petrochemicznego będzie recykling oraz biomateriały. Do 2030 roku Grupa ORLEN osiągnie moce w recyklingu – przede wszystkim plastików – na poziomie do 0,4 mln ton. Będzie również wdrażać zaawansowane technologie gospodarki obiegu zamkniętego (…). Istotnym elementem będzie również zwiększenie produkcji biopaliw i paliw wodorowych. W perspektywie najbliższej dekady Koncern stanie się jednym z wiodących producentów biopaliw w regionie, w tym zaawansowanych biopaliw drugiej generacji, z mocami produkcyjnymi na poziomie 2 mln ton rocznie. W ramach realizacji strategii będą kontynuowane prace nad hubami wodorowymi we Włocławku i Płocku, a także realizowane działania pod kątem produkcji zielonego wodoru – pisze Grupa na stronie korporacyjnej.

Interesuje Cię tematyka związana z biogazem? Dlatego sprawdź nasze wydawnictwo:

Rynek Biogazu – listopad 2020 i inne wydania znajdziesz tutaj. Sprawdź koniecznie, dlatego że warto!

Źródło i grafia: PKN Orlen
Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE