BIOMASSER® – technologia brykietowania wilgotnej biomasy. Teraz z dofinansowaniem!

BIOMASSER® to unikalna technologia brykietowania wilgotnej biomasy agro. Do 27 marca 2020 r. urządzenia firmy ASKET można kupić z dofinansowaniem 50 proc. kosztów kwalifikowanych. Jest to propozycja dla firm z branży przetwórstwa produktów rolnych lub zajmujących się ich hurtową sprzedażą.

Polska technologia BIOMASSER® otrzymała pierwsze w Europie Świadectwo Weryfikacji Technologii Środowiskowych VN20140001 w ramach pilotażowego programu Komisji Europejskiej EU ETV. Celem programu jest wskazanie rzetelnych, wiarygodnych, a także innowacyjnych rozwiązań proekologicznych. Otrzymane świadectwo weryfikacji potwierdza, że maszyny BIOMASSER® są solidne i wiarygodne w ocenie niezależnych ekspertów.

BIOMASSER® brykietuje surowiec z biomasy niedrzewnej o wilgotności od 10 do 30 proc.

Dofinansowanie aż 50 proc. kosztów kwalifikowanych

Od 27 lutego do 27 marca 2020 regionalne oddziały ARiMR będą przyjmować wnioski o wsparcie finansowe dla firm z branży przetwórstwa produktów rolnych lub zajmujących się ich sprzedażą hurtową. Dofinansowanie jest możliwe w ramach Poddziałania 4.2. Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój.

Składając wniosek o wsparcie w ramach niniejszego poddziałania otrzymujesz unikalną okazję na rozpoczęcie produkcji własnego w 100 proc. naturalnego paliwa – brykietu z biomasy agro. Warto w tym miejscu wspomnieć o tym, że rząd polski w Krajowym Planie na rzecz Energii i Klimatu na lata 2021-2030 wskazuje słomę jako znaczące źródło OZE.

Zainteresowany? Chciałbyś zająć się produkcją brykietów na cele energetyczne?

Poniżej znajdziesz przykładowe konfiguracje urządzeń, dla których możesz ubiegać się o dofinansowanie:

Lp. Nazwa Opis Cena (netto)
1 BIOMASSER®   2DUO-SET zestaw składający się z brykieciarki o wydajności do 320kg/h oraz rozdrabniacza do słomy luźnej lub w małych kostkach 138 000 zł
2 BIOMASSER®   BM-3 linia składa się z brykieciarki o wydajności do 480kg/h oraz rozdrabniacza do słomy w balotach oraz dużej kostki 390 400 zł
3 BIOMASSER®   BM-7 linia składa się z brykieciarki o wydajności do 960kg/h oraz rozdrabniacza do słomy w balotach oraz dużej kostki 684 400 zł

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej o powyższych urządzeniach zapraszamy już dziś na „Drzwi Otwarte ASKET”, które odbędą się 3 marca 2020r. w godzinach od 9.00 do 15.00 w Gniewkowo 16 (gm. Kiszkowo).

W trakcie wydarzenia będzie można zobaczyć pracujące maszyny, a także otrzymać pełną informację na temat przygotowania wniosków o wsparcie w ramach przedmiotowego programu.

Źródło: ASKET

This post is also available in: polski