Na całym świecie 2,5 miliarda ludzi (40% światowej populacji) jest uzależnionych od stałego paliwa z biomasy. To biomasa niezbędna jest do zaspokojenia ich codziennego zapotrzebowania na gotowanie i ogrzewanie.

World Bioenergy Association informuje, że 40 proc. ludności świata potrzebuje biomasy, by żyć! Większość z nich wykorzystuje drewno lub węgiel drzewny w tradycyjny sposób. Ma to znaczący wpływ na zdrowie kobiet, dzieci i środowisko.

Reklama

Światowe Stowarzyszenie Bioenergii zainicjowało Grupę Roboczą ds. Zaawansowanego Gotowania na Biomasie (ABC), skupiającą podmioty z całego świata, które w taki czy inny sposób zajmują się takim wykorzystaniem biomasy. Niedawno opublikowała również stronę internetową Pellets.Africa i wybrała przejście na zaawansowane gotowanie na biomasie jako główny obszar zaangażowania.


BIOMASA I WSZYSTKO, CO MUSISZ O NIEJ WIEDZIEĆ


W związku z tym WBA zaprasza także na serię seminariów internetowych na ten temat, która rozpocznie się seminarium poświęconemu technologii gotowania z gazyfikacją. Swoje produkty i doświadczenia na rynku zaprezentują firmy budujące i sprzedające kuchenki gazujące.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Źródło: WBA
Zdjęcie: pixabay.com / Biomasa
Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE