Biomasa ogrzeje, ochłodzi, zasili i przewiezie do końca roku!

biomasa

Biomasa może ogrzewać, chłodzić, zasilać i transportować do końca roku? Analizując  prognozy Eurostatu dotyczące zużycia energii w Europie w formacie kalendarza, firma Bioenergy Europe obliczyła, że ​​biomasa może zaspokoić potrzeby energetyczne we wszystkich 28 państwach członkowskich Unii Europejskiej przez 45 dni. O dwa więcej niż w 2018 roku. Innymi słowy, od 17 listopada biomasa może ogrzewać, chłodzić, zasilać i transportować do końca roku!

45 dni w przypadku biomasy to wzrost o dwa dodatkowe dni w porównaniu z 2018 r. I cztery więcej niż w 2017 r . Patrząc na dane z poszczególnych krajów, potwierdza się ten sam trend. Kraje takie jak Dania, Finlandia i Szwecja odnotowały imponujący wzrost netto zużycia bioenergii od 3 do 4 dodatkowych dni.

Bioenergia, stanowiąca prawie 60 procent końcowego zużycia energii brutto, jest pierwszym źródłem energii odnawialnej. Sektor liczy ponad 700 000 bezpośrednich i pośrednich miejsc pracy w Europie oraz obrót w wysokości 60,6 mld EUR.


Biomasa i wszystko, co musisz o niej wiedzieć. Kliknij i sprawdź!


Celem Europejskiej Kampanii Dnia Bioenergii , która jest obecnie w trzeciej edycji, jest uczczenie tego osiągnięcia i podniesienie świadomości poprzez przedstawianie historii sukcesu ludzi, projektów i firm przyczyniających się do obniżenia emisyjności Europy.

Podczas gdy trend potwierdza, jak bioenergia odgrywa kluczową rolę w dekarbonizacji Europy, Bioenergy Europe wskazuje, że Europa jest nadal „nadmiernie uzależniona” od paliw kopalnych, a subsydia wciąż zmierzają w złym kierunku – Europa nadal opiera się na energii kopalnej i energii jądrowej 291 dni w 2019 r. (Od 1 stycznia do 18 października).

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Całe wydanie znajdziesz też tutaj. Dlatego kliknij!

Źródło: bioenergyinternational.com
Zdjęcie: pixabay.com

This post is also available in: polski