Biomasa głównym źródłem energii cieplnej w Leeds

Leeds biomasa

Biomasa może być jednym z głównych źródeł pozyskiwania energii cieplnej w Leeds. Miasto przechodzi właśnie transformację energetyczną. Skorzystać na niej mają tysiące mieszkańców, którzy będą korzystać z tańszego ciepła.


REKLAMA


Jak podaje portal nowoczesnecieplownictwo.pl za South Leeds Life rada miasta ogłosiła przetarg na zaprojektowanie, rozbudowę i dostarczenie sześciu nowych sieci ciepłowniczych, które zmniejszą emisję dwutlenku węgla, dostarczą tańsze ciepło oraz poprawią komfort osób mieszkających w nieruchomościach komunalnych.

Rada bada zielone technologie typu napowietrzne pompy ciepła i systemy wykorzystujące biomasę.

nowoczosnecieplownictwo.pl cytuje lokalną gazetę: Inwestycja o wartości 24 milionów funtów jest następstwem sukcesu pierwszej sieci ciepłowniczej w Leeds, która do końca 2020 roku dostarczy niskoemisyjne ciepło zasilane odpadami do 1 983 domów. W Leeds około jedna czwarta emisji dwutlenku węgla w mieście pochodzi z energii wykorzystywanej do ogrzewania i podgrzewania wody w naszych domach.

Dzięki połączeniu mieszkańców w 1485 nieruchomościach z bardziej ekologicznymi technologiami, program pozwoli zaoszczędzić około 950 ton gazów cieplarnianych rocznie, pomagając jednocześnie lokatorom zaoszczędzić typowe 10 proc. na rachunkach za energię.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:


Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Źródło: South Leeds Life
Fot. Pixabay

This post is also available in: polski

bem