Biomasa drzewna pozyskiwana w sposób zrównoważony jest kluczową drogą do osiągnięcia redukcji emisji do 2030 r. Powiedział John Keppler, prezes i dyrektor generalny Enviva. To jedna z wielu firm, które podpisały się pod listem do liderów Unii Europejskiej i państw członkowskich UE. Wzywają UE do zwiększenia celów redukcji emisji gazów cieplarnianych. I umożliwienia zielonych inwestycji potrzebnych do osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 r.


Kongres Biomasy

Reklama

Zwiększenie celów w zakresie emisji do 2030 r. Jest ważnym elementem ambitnych i agresywnych działań, które musimy podjąć, jeśli planujemy odnieść sukces w wyeliminowaniu dodatkowych emisji dwutlenku węgla z przedostawania się do środowiska do 2050 r. – mówił John Keppler. Pod listem podpisali się także Will Gardiner, dyrektor generalny Drax Group oraz 200 innych liderów biznesu.

– Nie ma sposobu na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla „Net Zero ”i skuteczne rozwiązanie problemu zmian klimatycznych bez radykalnego przemyślenia sposobu, w jaki wykorzystujemy i wykorzystujemy bioenergię – powiedział John Keppler, prezes i dyrektor generalny Enviva.

I dodaje:

– Enviva w pełni popiera wysiłki na rzecz zwiększenia celów redukcji emisji do 2030 r. I głęboko wierzy, że biomasa drzewna pozyskiwana w sposób zrównoważony jest kluczową drogą do osiągnięcia tego celu. Zwiększenie celów w zakresie emisji do 2030 r. jest ważnym elementem ambitnych i agresywnych działań, które musimy podjąć, jeśli planujemy odnieść sukces w wyeliminowaniu dodatkowych emisji dwutlenku węgla z przedostawania się do środowiska do 2050 r.

Oryginał listu tutaj.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:


Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Źródło: biomassmagazine.com
Zdjęcie: BMK/BMG
Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE