Biogazownie odegrają rolę w walce z suszami i ulewami?

Upały, ulewy – każde z tych zjawisk atmosferycznych ma wpływ na produkcję, cenę i poziom wykorzystania energii. Ostatnie takie wydarzenia komentuje dla Magazynu Biomasa Anita Bednarek z Goodvalley wskazując na rolę, jaką mogą spełnić biogazownie.

Polska elektrownią węglowa w Bełchatowie, która jest zaraz największa na świecie, została zalana podczas ostatniej fali podtopień. Ceny energii skoczyły do nawet 1300zł/MWh. [Źródło]

Ekspert Anita Bednarek:

Anita Bednarek biogazownieW związku z suszą doszło do fali lokalnych podtopień. Kwestią czasu było zagrożenie strategicznych dla Polskiego przemysłu obiektów. Dlatego tak ważna jest dywersyfikacja lokalnych źródeł energii. Najlepszym środkiem w realizacji tego celu są odnawialne źródła energii, a na terenach pozamiejskich są to biogazownie rolnicze. Dzisiejsza sytuacja w elektrowni węglowej w Bełchatowie uzmysłowiła nam, jak ważna jest energetyka w naszym kraju, a jej struktura wymaga poważnej modernizacji. Tylko inwestycje w rozszerzenie infrastruktury są w stanie zagwarantować polskiej gospodarce strategiczne bezpieczeństwo i stabilność cen żywności – Anita Bednarek, Kierownik ds. Energii w Goodvalley.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:


Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Źródło: Goodvalley

This post is also available in: polski