Wicepremier Mateusz Morawiecki znalazł rozwiązanie dla problemu ubóstwa energetycznego i źródło, z którego mogłoby pochodzić wsparcie dla osób, których nie stać na wymianę kotła i korzystanie z paliw. Pieniądze na te cele pozyskane zostaną z programu eliminacji torebek foliowych. Może to być nawet kilkaset milionów złotych w ciągu najbliższych lat.

Reklama

Wiceminister Morawiecki podczas konferencji „Jak rozwiązać problem smogu” wskazał, że problem wymiany kotłów na nowoczesne to w dużej mierze problem społeczny.

– Patrzymy na to zarówno przez pryzmat czystego powietrza dla wszystkich ludzi, ale też zdajemy sobie sprawę z tego, że są ludzie, których nie stać na wymianę kotłów dzisiaj, których nie stać jest na paliwo o przyzwoitej jakości – mówił w poniedziałek wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

Zapowiedział, że „dopłaty dla ludzi, których dzisiaj nie stać i palą byle czym w byle czym, w byle jakich kotłach i byle jakim paliwem” pochodzić będą z eliminacji torebek foliowych (od 1 stycznia 2018 roku).

Wicepremier podkreślił też, że problem smogu traktuje „śmiertelnie poważnie”. A dotyczy od każdej sfery życia – od zdrowia mieszkańców po aspekty społeczne, gospodarcze i polityczne.

Źródło: wnp.pl

Zdjęcie: Ministerstwo Rozwoju

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE