Od 1 stycznia 2020 r. zostaną uruchomione kolejne moduły elektronicznej Bazy Danych Odpadowych (BDO) tj. moduł ewidencji i moduł sprawozdawczości. W województwie mazowieckim składanych jest 2 tysiące wniosków dziennie!
Wiceminister Sławomir Mazurek uspokaja: Obowiązek prowadzenia ewidencji odpadów spoczywa na przedsiębiorcach już od 2001 roku. Zatem 1 stycznia 20202 r. nie wprowadzamy żadnych nowych obostrzeń. Elektroniczny system jest jedynie konsekwencją przyjętych wcześniej przepisów.
Baza Danych Odpadowych
Przepisy dotyczące ewidencji i sprawozdawczości w zakresie systemu gospodarki odpadami nie zmieniają się. Jedyna zmiana dotyczy zastąpienia dotychczasowej formy papierowej dokumentów formą elektroniczną. Jest to ułatwienie dla przedsiębiorców.
Jak otrzymać energię z odpadów? Kliknij i czytaj więcej!
Integralną częścią BDO jest Rejestr podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami. Liczba podmiotów znajdujących się obecnie w nim to ponad 165 000.
Infolinia BDO w okresie świątecznym będzie do dyspozycji zainteresowanych w następujących godzinach:
- 24.12 – 6:00 – 18:00
- 25.12 – infolinia nieczynna
- 26.12 – infolinia nieczynna.
Kto musi zarejestrować się w BDO?
Pobierz “Objaśnienia-prawne-Ministra-Klimatu-dot-wpisu-do-rejestru-BDO.pdf” Objaśnienia-prawne-Ministra-Klimatu-dot-wpisu-do-rejestru-BDO.pdf – Pobrano 697 razy – 140,20 KBChcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:
Całe wydanie znajdziesz też tutaj. Dlatego kliknij!





![Pierwsza stacja bioLNG w Polsce – jak to działa? [WIDEO] pierwsza stacja bioLNG, Paweł Wojna, PGK Śrem](https://magazynbiomasa.pl/wp-content/uploads/2026/04/srem-okladka--218x150.jpg)
![Wirtualne gazociągi w praktyce – tak to działa na Litwie [WIDEO] Sarunas Palepsaitis, Biokona, wirtualne gazociągi](https://magazynbiomasa.pl/wp-content/uploads/2026/04/biokona-sarunas-Palepsaitis-wirtualne-gazociagi-218x150.jpg)











![53 wiatraki w Miejskiej Górce. Czy to się opłaca? [WIDEO] Miejska Górka](https://magazynbiomasa.pl/wp-content/uploads/2026/04/Miejska-Gorka-218x150.jpg)









![Pierwsza stacja bioLNG w Polsce – jak to działa? [WIDEO] pierwsza stacja bioLNG, Paweł Wojna, PGK Śrem](https://magazynbiomasa.pl/wp-content/uploads/2026/04/srem-okladka--324x160.jpg)







![Pierwsza stacja bioLNG w Polsce – jak to działa? [WIDEO] pierwsza stacja bioLNG, Paweł Wojna, PGK Śrem](https://magazynbiomasa.pl/wp-content/uploads/2026/04/srem-okladka--100x70.jpg)
![53 wiatraki w Miejskiej Górce. Czy to się opłaca? [WIDEO] Miejska Górka](https://magazynbiomasa.pl/wp-content/uploads/2026/04/Miejska-Gorka-100x70.jpg)

![Wirtualne gazociągi w praktyce – tak to działa na Litwie [WIDEO] Sarunas Palepsaitis, Biokona, wirtualne gazociągi](https://magazynbiomasa.pl/wp-content/uploads/2026/04/biokona-sarunas-Palepsaitis-wirtualne-gazociagi-100x70.jpg)



