Na początku czerwca w Poznaniu w pobliżu siedziby Allegro stanął pierwszy ekologiczny automat paczkowy. Do końca roku Allegro ma „zasadzić” 1500 urządzeń. Wszystkie będą zasilane zieloną energią.

Eko dostawy

Po poznańskim Nowym Rynku kolejne trzy automaty paczkowe Allegro stanęły w Warszawie. Te cztery pokazowe modele prezentują koncept firmy, który zakłada zbudowanie sieci ekologicznych i przyjaznych środowisku punktów odbioru, które doskonale wpiszą się w miejski krajobraz. Na wakacje zapanowano rozbudowę sieci. Kilka dni temu swoje pierwsze automaty zyskały Toruń i Łódź.

Reklama

Oprócz oczywistych funkcjonalności automaty paczkowe Allegro posiadają wartość dodaną. Ideą przewodnią powstania sieci jest uwzględnienie potrzeb różnych grup klientów, dzięki zastosowaniu ekologicznych rozwiązań i atrakcyjnemu wyglądowi  urządzeń. Szczególna dbałość o stronę wizualną sprawi, że automaty wkomponują się w otoczenie nie ingerując zbyt inwazyjnie w przestrzeń miejską.

 


Czytaj także: Powstała przeglądarka jakości powietrza


Automaty paczkowe Allegro i zielona energia

Po przeprowadzeniu konsultacji społecznych z przedstawicielami ruchów miejskich czy samorządów terytorialnych powstała idea stworzenia punktów odbioru przyjaznych dla konsumentów ale i dla środowiska. Koncept wpisuje się w strategię zrównoważonego rozwoju wdrażaną przez Allegro w wielu aspektach działalności. Stąd też automaty będą zasilane energią z odnawialnych źródeł i wyposażone w czujniki jakości powietrza, z których pomiary będą upubliczniane. Nie bez powodu, mówiąc o rozbudowie sieci urządzeń, firma mówi o „sadzeniu” automatów. Fronty urządzeń, tam gdzie to możliwe, pokryją rośliny. Efekty możemy oglądać już w Poznaniu, Toruniu czy Łodzi. Wykorzystanie zieleni do obsadzenia ścian automatów ma znaczenie nie tylko dla estetyki przestrzeni miejskiej. To także pozytywny gest wykonany na rzecz środowiska.

– Tylko w tym roku stworzymy około 21 000 metrów kwadratowych zielonej przestrzeni, mówiąc bardziej obrazowo, to równowartość 3 boisk piłkarskich o standardzie FIFA- czytamy w komunikacie.

 

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

zdjęcie: Allegro

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE