Akcyza dla samochodów hybrydowych spada o połowę! Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o zmianie ustawy o podatku akcyzowym. Wejdzie ona w życie pierwszego dnia drugiego miesiąca następującego po miesiącu ogłoszenia.

A oto informacja w sprawie ustawy z dnia 16 października 2019 r. o  zmianie ustawy o podatku akcyzowym:

Reklama

Uchwalona ustawa ma na celu obniżenie stawek podatku akcyzowego dla samochodów o napędzie hybrydowym spalinowo-elektrycznym.


Wszystko, co musisz wiedzieć o elektromobilności. Kliknij i sprawdź!


Nowelizacja wprowadza regulacje, na mocy których wysokość stawek podatku akcyzowego na samochody osobowe będzie uzależniona  od rodzaju napędu samochodu oraz od pojemności silnika.

Nowa akcyza dla samochodów hybrydowych:

  • 1,55% podstawy opodatkowania – obejmie samochody o napędzie hybrydowym, o pojemności silnika spalinowego 2.000 cm3 lub niższej, w którym energia elektryczna nie jest akumulowana przez podłączenie do zewnętrznego źródła zasilania;
  • 9,3% podstawy opodatkowania – obejmie samochody o napędzie hybrydowym, o pojemności silnika spalinowego w przedziale powyżej 2.000 cm3 do 3.500 cm3, w którym energia elektryczna nie jest akumulowana przez podłączenie do zewnętrznego źródła zasilania, a także w którym energia elektryczna jest akumulowana przez podłączenie do zewnętrznego źródła zasilania.

Ustawa wchodzi w życie pierwszego dnia drugiego miesiąca następującego po miesiącu ogłoszenia.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Całe wydanie znajdziesz też tutaj. Dlatego kliknij!

Źródło: Kancelaria Prezydenta RP
Zdjęcie: pixabay
Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE