Punkty ładowania elektryków na terenie wszystkich województw przy głównych trasach tranzytowych, drogach lokalnych i w miastach. Anwim S.A., właściciel sieci MOYA, zapowiada ich 4000 do 2030 r.
Zielona transformacja, która jest częścią zaprezentowanej niedawno strategii rozwoju Anwim S.A., właściciela sieci stacji paliw MOYA, zakłada uruchomienie ponad 4000 własnych punktów ładowania do końca 2030 roku. Za dostarczenie technologii do zarządzania infrastrukturą sieci odpowiadać będzie Elocity.
Zielona transformacja
– Zamierzamy brać aktywny udział w transformacji energetycznej kraju. Chcemy stać się jednym z liderów zmian, dlatego osią rozwoju całej grupy kapitałowej będzie w najbliższych latach zielona strategia. Jej zrealizowanie będzie możliwe przy technologicznym wsparciu Elocity – mówi Paweł Grzywaczewski, członek zarządu Anwim S.A.
W perspektywie 5-7 lat spółka Anwim S.A. przeznaczy 1 mld zł na realizację zielonej strategii, której jednym z kluczowych elementów jest właśnie budowa infrastruktury ładowania.
Santander ogłasza konkurs dla samorządów na stacje ładowania aut elektrycznych
Punkty ładowania elektryków
– Do 2030 r. w ramach realizacji strategii Anwim S.A. powstanie własna sieć punktów ładowania, zarówno na stacjach MOYA jak i poza nimi. Łącznie planujemy mieć ponad 4 tys. własnych punktów ładowania do końca 2030 r. oraz zamierzamy rozszerzać sieć poprzez współpracę z innymi operatorami w ramach roamingu. Jeszcze w tym roku klienci MOYA mają mieć dostęp do około 1 tys. punktów ładowania pojazdów elektrycznych w całym kraju – zapewnia Andrzej Kisała, dyrektor ds. rozwoju sprzedaży flotowej w Anwim S.A.
Wszystkie stacje ładowania widoczne będą zarówno w aplikacjach MOYA firma i Super MOYA, jak i w aplikacji Elocity. Umożliwi to kierowcom ładowanie auta za pośrednictwem jednego narzędzia, bez konieczności instalowania dodatkowej aplikacji.
Rynek Biogazu i Biometanu
Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!
źródło: elo.city
zdjęcia: pixabay
Newsletter
Bądź na bieżąco z branżą OZE