Przemysł wytwarzania energii w Polsce niewątpliwie czekają rewolucyjne czasy. Musimy podjąć działania, aby rozwiązać problem globalnego ocieplenia i zmiany klimatu za pomocą zeroemisyjnych, zielonych technologii, które pomogą nam osiągnąć równowagę między wzrostem finansowym, przystępnością cenową energii i jej dostępnością a jednoczesnym spełnieniem rządowych celów klimatycznych i zmniejszeniem śladu węglowego.

Wycofanie się z węgla w energetyce

Jednym z głównych wyzwań stojących przed nami jest faza wycofania się ze stosowania węgla w energetyce.  Stanowi ona szczególne wyzwanie, gdyż następuje w okresie znaczącego wzrostu zapotrzebowania na energię elektryczną.

Reklama

Tradycyjne źródła energii są w coraz większym stopniu zastępowane przez energię odnawialną, co z kolei prowadzi do zmniejszenia stabilności sieci elektroenergetycznych.

Kolejnym wyzwaniem jest to, że infrastruktura wraz z punktami poboru muszą być przestawione na paliwa odnawialne.

Wreszcie musimy kontynuować rozwój narzędzi cyfrowych, które pomogą naszym klientom w monitorowaniu i utrzymywaniu swoich zasobów.

Spotkanie z firmą Jenbacher 18-19 maja w Warszawie

Dzięki innowacyjnym produktom, koncentracji na technologii cyfrowej, nowym rozwiązaniom w dziedzinie wodoru i centrów danych, jak również doskonałej obsłudze przez naszego partnera, firmę FEROX Energy Systems Sp. z o.o., jesteśmy w firmie INNIO Jenbacher przekonani, że mamy odpowiedzi na te wyzwania związane z wytwarzaniem energii elektrycznej w Polsce i chcielibyśmy podzielić się z Państwem naszymi propozycjami w dniach 18-19 maja w Warszawie.

Wodór – zeroemisyjna energia

Jednym z takich rozwiązań jest zielony wodór, który dostarcza zeroemisyjną energię.

Wodór (H2), jako źródło energii odnawialnej, którą można magazynować, jest ważnym czynnikiem transformacji energetycznej.

A firma INNIO Jenbacher jest gotowa na erę wodoru!

Jesteśmy ekspertami w tej dziedzinie.

Firma INNIO posiada 50-letnie doświadczenie w dziedzinie konwersji paliw alternatywnych na energię. Aktualnie ponad 8500 naszych silników Jenbacher pracuje, wykorzystując  paliwa gazowe neutralne dla klimatu.

Umożliwimy naszym klientom transformację od stosowania paliw konwencjonalnych dziś do pełnej eksploatacji H2 jutro, przy użyciu tych samych sprawdzonych i ekonomicznie opłacalnych urządzeń.

Kolejną innowacją jest nasze rozwiązanie myPlant Performance, które umożliwia klientom cyfrowe monitorowanie wydajności ich floty, dostarczając jednocześnie kluczowe dane niezbędne do osiągnięcia ustalonych celów z każdego miejsca, w dowolnej chwili.

Jesteśmy też liderami w kwestii wykorzystania biogazu i rozwiązań kogeneracyjnych w Europie i nie tylko.

Nasz silnik J920 FleXtra wspiera transformację energetyczną niektórych z największych zakładów użyteczności publicznej w Europie, zapewniając znacznie niższe emisje i koszty niż w przypadku tradycyjnych elektrowni węglowych.

Zapraszamy do spotkania z firmą Jenbacher i naszym partnerem, firmą Ferox, aby dowiedzieć się więcej!

HOTEL MARRIOT W WARSZAWIE
Al. Jerozolimskie 65/79, Warszawa
18 (wieczór) i 19 maja

Zarejestrować można się tutaj

 

Rabat na pobyt hotelowy dla INNIO Jenbacher

PLAN KONFERENCJI WYGLĄDA NASTĘPUJĄCO:

Date/Time Agenda
18 maja – 18:00 – 20:00 przyjęcie koktajlowe w barze Panorama w hotelu Marriott
19 maja: 08:30 śniadanie kontynentalne, a następnie cały dzień prezentacji i warsztatów prowadzonych przez kierownictwo firmy INNIO JENBACHER i naszego lokalnego partnera, firmę Ferox, na różne tematy, w tym:
9:30 powitanie
Bardziej ekologiczne wytwarzanie energii dzięki silnikom gazowym INNIO Jenbacher
Jak skorzystać na zmieniającej się polityce energetycznej Polski dzięki silnikom gazowym
Najnowocześniejsze usługi serwisowe oraz przygotowanie studiów wykonalności dla Polskich Klientów z [1}FEROX Energy Systems Sp. z o.o.
Nasi goście opowiedzą o perspektywach rozwoju wytwarzania energii z paliw alternatywnych w Polsce, oraz o kierunkach rozwoju systemu energetycznego.
Lunch

 

Panele
Sesja 1: 30 min Silnik gazowy Jenbacher J920 FleXtra
W jaki sposób silnik gazowy Jenbacher J920 FleXtra o mocy 10 MW napędza transformację energetyczną w Niemczech, Włoszech, USA i innych krajach.Zarządzanie wydajnością zasobów (APM) z myPlant
Monitorowanie wydajności elektrowni z każdego miejsca, w dowolnej chwili.
Studium przypadku przedsiębiorstwa użyteczności publicznej Stadtwerke Rosenheim w Niemczech.Firma Jenbacher specjalista w wykorzystaniu biogazu
Zespoły generatorów biogazowych firmy Jenbacher są powszechnie stosowane przez rolników i użytkowników przemysłowych na całym świecie.
Elektrownie do wytwarzania biogazu na miejscu mogą być wykorzystywane przez przedsiębiorstwa do zaspokajania własnych potrzeb w zakresie energii elektrycznej i cieplnej (kogeneracja biogazu lub CHP), a zestawy generatorów biogazowych mogą wytwarzać energię elektryczną w celu jej późniejszej odsprzedaży do sieci.
Przerwa kawowa: 30 min
Sesja 2: 30 min Niezawodne i zrównoważone zasilanie elektryczne dla centrów danych
Nowe, bardziej ekologiczne i szybsze rozwiązania do zasilania elektrycznego centrów danych silnikiem gazowym Jenbacher J620.Dobór urządzeń pod kątem zapotrzebowania na energię (Ferox Energy Systems)
Dowiedzą się Państwo, w jaki sposób studium wykonalności pomaga dobrać wielkość optymalnej jednostki kogeneracyjnej i wybrać odpowiednie dla Klienta rozwiązania.

W celu zapewnienia sprawnej organizacji naszej tegorocznej konferencji prosimy o skorzystanie ze specjalnego narzędzia do rejestracji online (należy kliknąć tutaj).

Prosimy o zarejestrowanie się przed 1 maja.
Serdecznie zapraszamy Państwa na wspólnie spędzony dzień pełen wrażeń. Mamy nadzieję, że będzie on znaczącym krokiem milowym w naszej współpracy i osiągnięciu wielu wspólnych sukcesów w 2022 roku!

Rynek biogazu i biometanu:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE