-Polska ma olbrzymi potencjał do produkcji biogazu – powiedział pełnomocnik rządu ds. OZE Ireneusz Zyska, podczas GAZTERM 2021. Wydarzenie, które jest miejscem spotkań polskiej i światowej branży energetycznej, potrwa do 1 września. „Magazyn Biomasa” objął konferencję patronatem medialnym.

Reklama

Paliwa gazowe w procesie transformacji energetycznej Polski i regionu Trójmorza

Po raz 24. odbywa się konferencja GAZTERM w Międzyzdrojach. Organizatorzy wydarzenia starają się monitorować i analizować procesy zachodzące na polskim i międzynarodowych rynkach gazu, aby tematyka corocznych spotkań dotyczyła najbardziej aktualnych i przyszłych wyzwań stojących przed branżą energetyczną.

 

Ireneusz Zyska gościem GAZTERM

Gościem tegorocznej edycji GAZTERM był m.in pełnomocnik rządu ds. OZE Ireneusz Zyska. W panelu na temat źródeł finansowania inwestycji gazowych podkreślił on olbrzymi potencjał Polski do produkcji biogazu – zwłaszcza na terenach wiejskich. Zyska mówił m.in. o dużym zaangażowaniu rządu w rozwój sektora tzw. gazów odnawialnych. – Obecnie trwają prace 7 grup roboczych, które zakończą się podpisaniem porozumienia sektorowego dotyczącego rozwoju branży biogazu – mówił, nie deklarując jednak kiedy takie porozumienia się ukaże.


Zarejestruj się na Konferencję Biomasa i paliwa alternatywne w ciepłownictwie


Rola biogazu

Rolę biogazu dostrzega także PGNiG. Przemysław Wacławski, wiceprezes ds. finansowych koncernu, odnosząc się do strategii klimatycznej UE „Fit for 55” mówił, że przedsiębiorstwo planuje się mocno rozwijać w tym zakresie.

– Chcemy rozwijać sieć biogazowni poprzez spółkę celową, którą powołamy (…). Dystrybucja paliw alternatywnych oraz magazynowanie wodoru to obszary, w których możemy być liderem, nawet w Europie – deklarował Wacławski.

Podczas GAZTERM odbędzie się także panel poświęcony biometanowi.

 

Rynek biogazu i biometanu

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

zdj. Redakcja „Magazynu Biomasa”

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE