Spółka zależna największego niemieckiego producenta biogazu, EnviTec Biogas USA Inc. sfinalizowała właśnie dwie inwestycje biometanowe w Stanach Zjednoczonych. Zaplanowanie, projekt i budowa zajęły jej 18 miesięcy.

Reklama

Inauguracja dwóch zakładów

Dwie amerykańskie biometanownie zbudowane przez EnviTec Biogas USA zlokalizowane zostały w Cassville w Nowym Jorku i Ellington w Connecticut. Wykonawca dostarczył właścicielowi obu zakładów – South Jersey Industries (SJI) technologię fermentacji, wewnętrzne i zewnętrzne systemy grzewcze, osłony fermentatorów, pompy, oczyszczanie gazu surowego, wytwarzanie O2 i system modernizacji gazu EnviThan.

Oba zakłady produkcyjne są zasilane w 100% obornikiem, a wyprodukowany biometan dostarczają do sieci gazowej.


9. Kongres Biogazu – sprawdź!Amerykańskie doświadczenia EnviTec Biogas

– Zakłady są prawie identyczne pod względem konstrukcji, a takie „modułowe” podejście jest kluczem do zmniejszenia kosztów i harmonogramów budowy – tłumaczył Timothy Logan, prezes EnviTec Biogas Construction LLC.

Oprócz zapewnienia technologii dla obu elektrowni, EnviTec Biogas jest również dostawcą usług biologicznych i technicznych, dzieląc się z klientami w USA swoim dwudziestoletnim doświadczeniem z zakresu budowy i eksploatacji biogazowni.

Od wejścia na rynek amerykański, EnviTec Biogas z powodzeniem uruchomił osiem projektów biogazu / biometanu, z których cztery przyłączono do sieci gazowej. Jedenaście dodatkowych projektów, które EnviTec Biogas realizuje dla swojego klienta SJI Renewable Energy Ventures LLC (SJI), zostanie podłączonych do sieci w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Rynek biogazu i biometanu. Czytaj za darmo w internecie!

źródło: ENVITEC BIOGAS

zdjęcie: Envitec Gustrow

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE