Według szacunków naukowców, światowe zasoby węgla wyczerpią się za nieco ponad 200 lat, gazu ziemnego wystarczy jeszcze na około 100 lat, zaś ropa naftowa, która jest głównym źródłem energii, skończy się za około 40-50 lat. Przy takim zagrożeniu zyskują na znaczeniu odnawialne źródła energii. Odpowiedzią na zwiększający się popyt na „zielony” prąd i ciepło jest druga edycja Targów Energy Expo Arena, które odbędą się w Ostródzie, w dniach 24-25 listopada.

Reklama

Gospodarz Targów – ostródzkie Expo Mazury – zaprezentuje w swoich halach kompleksowe podejście do tematu alternatywnych źródeł energii. Począwszy od producentów, poprzez firmy zajmujące się montażem systemów energetycznych oraz wyspecjalizowane firmy consultingowe, po konsumentów – zarówno przedsiębiorstwa i samorządy, jak i odbiorcy indywidualni –  każdy uczestnik targów będzie mógł znaleźć informacje dotyczące najnowocześniejszych rozwiązań w tym zakresie. To dwudniowe spotkanie adresowane jest bowiem do wszystkich tych, którym bliska jest tematyka ekologii, a zarazem oszczędności w energetyce. Bezpośrednio od wystawców także klienci indywidualni będą mogli się dowiedzieć, jakie rozwiązania mogą zastosować w swoich domach, by korzystać z taniej i ekologicznej energii, a także jak je sfinansować.

Wszyscy zainteresowani tematyką eko-energii będą mogli również wziąć udział w bezpłatnych eksperckich prelekcjach nt.: „Warunki efektywności i niezawodności instalacji fotowoltaicznych“, „Środki Narodowego Centrum Badań i Rozwoju a rozwój energetyki rozproszonej”, Eko-innowacje na Warmii i Mazurach” czy „Dobre praktyki – przykłady realizacji projektów OZE dla samorządowców i sektora prywatnego”.

Partnerem Targów jest Polska Izba Gospodarcza Energetyki Odnawialnej
i Rozproszonej, Warmińsko-Mazurska Agencja Energetyczna, Instytut OZE, Fundacja Ośrodek Wspierania Ekologii, OZEON, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i gospodarki Wodnej w Olsztynie, Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji oraz Polskie Towarzystwo Fotowoltaiki.

Dla firm, które nie boją się śmiałych rozwiązań i inwestują w funkcjonalne
i nowoczesne produkty przyznane zostaną nagrody Expo Mazury, czyli Żagle Rozwoju.

Wśród uczestników targów w Ostródzie będzie dystrybuowane najnowsze wydanie „Magazynu Biomasa”.

Więcej informacji: www.energyexpo.pl

Źródło: Informacja prasowa Expo Mazury

Zdjęcie: Expo Mazury

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE