Zielona gmina jest już na rynku! Nowy magazyn wydawany przez Biomass Media Group to profesjonalne czasopismo dotyczące „zielonych” inwestycji, efektywności energetycznej i szeroko pojętej ochrony środowiska. Dlatego też Zielona gmina trafia do włodarzy miast, gmin i powiatów w całej Polsce.

– Magazyn, który trzymają Państwo w rękach to odpowiedź na wyzwania, które czekają polskie miasta i gminy w najbliższych latach. Ochrona środowiska, walka ze smogiem i wprowadzanie odnawialnych źródeł energii to tematy, z którymi już dziś muszą się mierzyć samorządy. W skali makro to nasz wkład w walkę z ociepleniem klimatu. W skali mikro to elementy, które wpływają na jakość naszego codziennego życia – mówi Maciej Roik, redaktor naczelny „Zielonej gminy”.

OZE to potencjał dla gmin

Czasopismo powstało w odpowiedzi na duże zainteresowanie władz samorządowych tematyką odnawialnych źródeł energii. OZE to współcześnie motor rozwojowy pozwalający wykorzystać uwarunkowania naturalne. I potencjał surowcowy regionów w budowaniu czystych, nowoczesnych i bezpiecznych miast i wsi.

Reklama

Wszystko, co musisz wiedzieć o OZE znajdziesz tutaj. Kliknij i sprawdź!


– Zanieczyszczone powietrze, jakość wód i gruntów, zagospodarowanie odpadów, zrównoważone rolnictwo – to wyzwania, które obecnie stoją przed gminami – komentuje Maciej Roik. – „Zielona gmina” powstała właśnie z myślą o tym włodarzach, którzy chcą wykorzystać potencjał OZE w walce ze smogiem czy skutecznym zagospodarowaniu odpadów, ale także budowaniu pozytywnego wizerunku swojej gminy – dodaje M. Roik.

– Technologie z wykorzystaniem OZE są coraz tańsze, dzięki czemu ich wykorzystanie rośnie. Nie tylko w dużych aglomeracjach czy średnich miastach, ale także niewielkich miasteczkach, które dążą do obniżania rachunków za prąd i aktywnie chcą wpisać się w walkę z zanieczyszczonym powietrzem inwestując np. w kotły biomasowe – podkreśla Jolanta Kamińska z Biomass Media Group, wydawcy „Zielonej gminy”.

Słońce, wiatr, biomasa i biogaz

„Zielona gmina” to nowa jakość na polskim rynku wydawniczym.

– Magazyn pokazuje dobre przykłady z zakresu wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Prezentuje najnowsze technologie i daje głos ludziom, którym udało się zmienić swoją gminę. Celem jest inspirowanie do działania i udowodnienie, że zmiany są możliwe – mówi Maciej Roik.

W pierwszym wydaniu „Zielonej gminy” można przeczytać m.in. o tym jak wybrać system solarny. I dlaczego wprowadzenie paneli słonecznych może być bardzo opłacalne. Opisany został także przykład wrocławskiego osiedla, które przestawiło się na energię słoneczną, co nie tylko dało mieszkańcom niższe rachunki za energię, ale też miastu czystsze powietrze.

Dlaczego pompa ciepła sprawdza się w „parze” z fotowoltaiką? Dlaczego Margonin postawił na wiatraki? Po co Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej w Płońsku biomasa? Czy biogaz przy oczyszczalni ścieków to ekologicznie i ekonomicznie opłacalne przedsięwzięcie? M.in. te tematy pojawiały się w pierwszym numerze czasopisma.

Nowoczesny magazyn dla nowoczesnej gminy

„Zielona gmina” będzie docierać co miesiąc do ponad 2700 władz gminnych w całej Polsce. Co równie ważne, magazyn jest bezpłatny, wysyłany poprzez dystrybucję celowaną na biurko wójtów, burmistrzów i prezydentów miast i wsi.

– To czasopismo dla aktywnych włodarzy, którzy w dobie zmian klimatu i globalnego ocieplenia szukają najlepszych rozwiązań dla swoich regionów. Chodzi nie tylko o duże inwestycje w np. wiatraki, ale także pozornie drobne rzeczy jak system segregacji odpadów czy energooszczędne oświetlenie, które finalnie pozytywnie wpływają na gminę – podkreśla redaktor naczelny „Zielonej gminy”.

Zielona gmina – pierwszy numer przeczytasz tutaj:

Całe wydanie znajdziesz również tutaj.

Chcesz otrzymywać magazyn na swoje biurko – napisz: redakcja@magazynbiomasa.pl

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE