Zielona energia w czekoladach i innych słodkościach Wedla

Zielona energia trafi do czekoladek

Ptasie mleczka, czekolady i inne słodkie produkty z etykietami firmy Wedel będą produkowane z wykorzystaniem zielonej energii. Energii elektrycznej w pełni pochodzącej z odnawialnych źródeł. LOTTE Wedel wybrał z oferty TAURONA produkt EKO Premium. Ten, jako jedyny w Polsce posiada gwarancję sprzedaży energii ekologicznej. Potwierdza ją Polskie Towarzystwo Certyfikacji Energii (PTCE).

Transakcja przewiduje sprzedaż w ciągu trzech lata ponad 51 GWh energii elektrycznej. Pokryje to całkowite zapotrzebowanie energetyczne zakładu Wedla na warszawskiej Pradze.

– Zainteresowanie klientów biznesowych zakupem energii, która w 100 proc. pochodzi z odnawialnych źródeł, jest bardzo duże. Rośnie wolumen zielonej energii, którą TAURON sprzedaje klientom i liczba podmiotów, wybierających produkt EKO Premium. – Podkreśla Tomasz Lender, wiceprezes zarządu TAURON Sprzedaż ds. sprzedaży na rynku biznesowym.


Sprawdź również: Koronawirus a rynek biomasy – marcowe wydanie Magazynu Biomasa


Wedel skorzystał z gwarantowanej w ramach oferty EKO Premium możliwości wyboru rodzaju odnawialnego źródła. Postawił na energię elektryczną z farm wiatrowych. Zielona energia służy w zakładach Wedla m.in. do produkcji cenionych na całym świecie czekolad oraz ptasiego mleczka, a także produkcji czekoladek.

– Przejście na korzystanie wyłącznie z energii odnawialnej jest kolejnym krokiem w ramach naszej strategii CSR oraz „działań w dziedzinie klimatu”. Działań zgodnych z globalnymi celami zrównoważonego rozwoju. Jest to możliwe dzięki współpracy z naszym partnerem, spółką TAURON Sprzedaż, która dopasowała ofertę do naszych potrzeb. – Wyjaśnia Maciej Herman, dyrektor zarządzający LOTTE Wedel.

 

Zielona energia trafi do czekoladek

Największa ilość energii, która sprzedawana jest w ramach EKO Premium, pochodzi z elektrowni wodnych i farm wiatrowych należących do Grupy TAURON. Produkt jest całkowicie niezależny od funkcjonującego Systemu Świadectw Pochodzenia. Przy zakupie EKO Premium każdy klient ma możliwość skorzystania również z innych produktów oferowanych przez TAURON Sprzedaż.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj Zieloną Gminę. W internecie za darmo!

Całe wydanie znajdziesz też tutaj. Dlatego kliknij!

This post is also available in: polski