Dark Green Group chce przetwarzać 700 000 t odpadów rocznie. Zostanie z nich wyprodukowana energia elektryczna, ciepło i wodór. Brytyjczycy zyskają zielone źródło energii dla miast.
W UK zmieniono prawo w zakresie zarządzania odpadami spożywczymi. Miasta muszą dostosować się do nowych realiów.
Energia z odpadów dla miast
Brytyjskie lokale niebędące gospodarstwami domowymi muszą dostosować się do selektywnej zbiórki odpadów żywnościowych. Dark Green widzi w tym potencjał, by w zrównoważony sposób wytwarzać energię i ciepło dla mieszkańców miast.
Już teraz przedsiębiorstwo rozpoczęło procesy pozyskiwania zgód administracyjnych, które umożliwią budowę nowych obiektów. Wnioski złożono w 6 lokalizacjach – w tym w Birmingham i Yorkshire.
Czytaj też: Polki udoskonaliły biologiczne oczyszczanie ścieków
– Nowoczesne, miejskie instalacje fermentacji beztlenowej mogą być podporą dla transformacji energetycznej, ponieważ oferują wiele korzyści dla gospodarstw domowych i biznesu. Przetwarzając odpady organiczne, wyprodukujemy czystą i zieloną energię, a także zabezpieczymy jej dostawy bezpośrednio do lokalnych domów i firm. Nasze rozwiązanie to wzorcowy przykład gospodarki obiegu zamkniętego – mówi Charlie Clay, dyrektor generalny w Dark Green Group. – Fermentacja beztlenowa sprawia, że miejskie odpady są przekształcane w organiczny nawóz i przywracane do cyklu uprawy żywności. Innym produktem procesu jest biogeniczny CO2, który także zostanie wykorzystany w sektorze spożywczym lub jako gaz do wytwarzania zielonych paliw dla samolotów – dodaje.
Wytworzona energia i ciepło zostaną dostarczone do 80 000 domów. Celem tych inwestycji jest zazielenienie lokalnych gazociągów.
Zdjęcie: Archiwum Magazynu Biomasa
Źródło: letsrecycle.com