Czy kolor pelletu ma znaczenie? Co decyduje o tym, że pellet jest ciemny lub jaśniejszy i czy to wpływa na jakość paliwa? W 6. odcinku serii „Wszystko o pellecie” temat objaśnia Agnieszka Kędziora-Urbanowicz, audytor systemów zapewniania jakości DINplus/ ENplus/ SNS/ SUR.

Kolor pelletu

Często przy zakupie pelletu kierujemy się jego wyglądem, a zwykle w pierwszej kolejności w naturalny sposób zwracamy uwagę na kolor. Ale czy barwa pelletu rzeczywiście ma znaczenie?

Reklama

Agnieszka Kędziora-Urbanowicz wyjaśnia, że barwa pelletu nie ma wpływu na jakość paliwa, a kolor granulek zależy przede wszystkim od surowca, z jakiego został wykonany.

„Można powiedzieć, że 90 proc. sukcesu producenta, który chce produkować, bądź już produkuje pellet, to jest właśnie surowiec” – tłumaczy Agnieszka Kędziora-Urbanowicz.


Katalog firm – Dobry pellet 2022 – sprawdź!


Czy kolor pelletu ma znaczenie? Obejrzyj film!

@Magazyn Biomasa  razem z Polską Radą Pelletu przygotowały cykl krótkich filmów, których bohaterem jest pellet. Ekspert Agnieszka Kędziora-Urbanowicz w każdym odcinku przekazuje istotne informacje na temat tego ekologicznego paliwa, m.in. podkreśla korzyści, jakie płyną z wyboru pelletu, a także radzi, jak odróżnić pellet gorszej jakości.

W następnym odcinku: „Gęstość nasypowa, a gęstość granulki”.

Fabryka pelletu, czyli najnowszy numer Magazynu Biomasa:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE