Z cyklu „Wszystko o pellecie” – odcinek 5: „Jak rozpoznać pellet złej jakości?”

kolor pelletu

W 5. odcinku filmu z cyklu „Wszystko o pellecie” Agnieszka Kędziora-Urbanowicz, audytor systemów zapewniania jakości DINplus/ ENplus/ SNS/ SUR podpowiada, jak rozpoznać pellet złej jakości.

Jakość pelletu

Wielu z nas, dostrzegając konieczność wspólnej walki o czyste powietrze, zwraca się ku ekologicznym źródłom ciepła, także tym zasilanym pelletem. Użytkownicy kotłów na pellet poszukują więc paliwa, które nie wpłynie negatywnie na pracę urządzenia, dlatego też jakość pelletu to podstawowe, poza ceną, kryterium, które konsumenci biorą pod uwagę podczas zakupu paliwa na zimę.

Co wpływa na jakość pelletu i ak rozpoznać pellet złej jakości? Według Agnieszki Kędziory-Urbanowicz, pozostaje nam wiedza i ocena organoleptyczna. Jak nie dać się oszukać zmysłom?

„Pierwsze na co patrzymy, to kolor, a to może być złudne, dlatego, że na kolor wpływa surowiec i gatunek drewna, z którego został wykonany pellet” – zwraca uwagę ekspertka.


Katalog firm – Dobry pellet 2022 – sprawdź!


„Jak rozpoznać pellet złej jakości?” – obejrzyj film!

Na co powinniśmy zwracać uwagę w pierwszej kolejności? Kolor, kształt, wytrzymałość mechaniczną? Aby poznać wskaźniki niskiej jakości pelletu, obejrzyj cały film:

@Magazyn Biomasa  razem z Polską Radą Pelletu przygotowały cykl krótkich filmów, których bohaterem jest pellet. Ekspert Agnieszka Kędziora-Urbanowicz w każdym odcinku przekazuje istotne informacje na temat tego ekologicznego paliwa, m.in. podkreśla korzyści, jakie płyną z wyboru pelletu, a także radzi, jak odróżnić pellet gorszej jakości.

W następnym odcinku: „Czy kolor pelletu ma znaczenie?”

Magazyn Biomasa:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

This post is also available in: polski

ael