Ogromna strefa pokazowa oraz wielki powrót Mistrzostw Polski Operatorów Forwarderów! XVIII edycja Targów Gospodarki Leśnej, Przemysłu Drzewnego i Ochrony Środowiska EKO-LAS odbędzie się w dniach 7-9 września 2023 w Mostkach koło Świebodzina.

Największe marki na największych targach leśnych

Targi EKO-LAS 2023 zbliżają się wielkimi krokami. Jak w latach poprzednich tak i w tym roku organizatorzy przygotowali dla zwiedzających masę atrakcji i nowości, a wystawcy z pełnym zaangażowaniem zadbają, by ekspozycja na każdym ze stoisk stała na najwyższym poziomie. 100 stoisk wystawienniczych, a wśród nich 150 marek, na ponad 20ha powierzchni. W dodatku ścieżka zwiedzania ma ok. 3km długości, co zwiastuje wiele godzin świetnie spędzonego czasu na świeżym powietrzu wśród nowoczesnych maszyn i  . Najważniejsze marki w branży leśnej potwierdziły swoją obecność na targach, na których nie może zabraknąć i Was!

Reklama

EKO-LAs – atrakcyjne strefy pokazowe

Oprócz obszernej oferty wystawienniczej, codziennie na targach odbywać się będą pokazy  forwarderów i harwesterów na żywo w ich naturalnym środowisku. Na pokazy zapraszamy w godzinach:

•          Czwartek (7.09.23): 11:00-14:00 

•          Piątek I blok pokazowy (8.09.23): 10:30 – 12:25

•          Piątek II blok pokazowy (8.09.23): 12:30 – 14:30

•          Sobota I blok pokazowy (9.09.23): 10:30 – 12:25

•          Sobota II blok pokazowy (9.09.23): 12:30 – 14:30

Strefa pokazowa zostanie wyposażona w trybunę, która ma za zadanie zwiększyć komfort widzów podczas obserwowania najważniejszych marek w branży forwarderów i harwesterów. Poświęcona będzie również prezentacjom maszyn pod trzebież. Przestrzeń ta będzie bardzo dobrze nagłośniona, a znajdująca się tuż obok strefa gastronomiczna pozwoli delektować się smacznym jedzeniem jak i widokiem pracujących maszyn.

Powrót Mistrzostw Polski Operatorów Forwarderów

Wydarzenie, na które każdy leśny człowiek czekał latami! IV Mistrzostwa Polski Operatorów Forwarderów odbędą się w Mostkach. Zmagania odbędą się w piątek 8 września na specjalnie wytyczonym torze i według specjalnie wyznaczonych zasad oraz konkurencji. Jak w strefie pokazowej tak i w tym miejscu, po raz pierwszy postawiona zostanie trybuna siedząca. Dzięki niej publiczność będzie mogła obserwować zmagania najlepszych operatorów w Polsce i kibicować własnym faworytom w jeszcze bardziej komfortowych warunkach. Będzie to rekordowa edycja, gdyż operatorzy będą mogli skorzystać z maszyn najlepszych marek na świecie: John Deere, Komatsu, Ponsse, Rottne

To pierwsza taka edycja, gdzie zawodnicy mają do wyboru, aż tyle maszyn. Jak co roku obecny na miejscu będzie doświadczony spiker  komentujący zawody oraz profesjonalne nagłośnienie, które podniesie komfort oglądania zawodów. Prestiżu wydarzeniu nadaje fakt, iż zwycięzca IV Mistrzostw Polski Operatorów Forwarderów zyska możliwość startu na Mistrzostwach Świata. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym niepowtarzalnym widowisku!

By zapewnić bezpieczeństwo wszystkim kibicom i postronnym zwiedzającym, strefy pokazowe jak i strefa IV MPOF zostały odsunięte od trybun i widowni na odpowiednią odległość,  która umożliwiała komfortowe, ale przede wszystkim bezpieczne obserwowanie maszyn.

Green Area Show, czyli 2w1

W tym samym czasie oraz na tym samym terenie, gdzie odbywać się będą targi EKO-LAS będą miały miejsce targi Green Area Show, a zakup biletu na jedno z tych wydarzeń upoważnia do wejścia na drugie! GAShow to zupełnie nowe wydarzenie w branży ogrodniczej o formule skierowanej do profesjonalnych zwiedzających, a także do klientów detalicznych, zainteresowanych tematyką maszyn ogrodniczych i komunalnych. Nowoczesna formuła wydarzenia jest idealną okazją do zapoznania się z najnowszymi trendami w branży oraz poznania oferty producentów i dystrybutorów na nowy sezon. W ramach targów, w lesie przeprowadzone zostaną spektakularne pokazy Arborystów Polskich z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu.

Otwarcie targów EKO-LAS i godziny zwiedzania

Ceremonia uroczystego otwarcia targów odbędzie się w czwartek 7 września o godzinie 10:00 w hali namiotowej znajdującej się przy wejściu na teren ekspozycyjny. Zgromadzą się tam najważniejsze osobistości branży leśnej w naszym kraju i otworzą one targi EKO-LAS 2023. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w tym podniosłym momencie, a w dalszym czasie do zapoznania się z ofertą wystawców. Bramy targowe otwierają się codziennie o godzinie 9:00 i aż do godziny 16:00 pozostają otwarte! Serdecznie zapraszamy!

Biomasa w ciepłownictwie i energetyce

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE